ODS: Středočeští poslanci s Markem Bendou diskutovali se studenty o významu sametové revoluce

22.11.2023 11:17 | Tisková zpráva

Středočeští poslanci Jan Skopeček, Vojtěch Munzar, Petr Bendl a Jiří Havránek s Markem Bendou během poslaneckého dne v regionech v pondělí 20. listopadu navázali na další ze série výjezdů ODS blíž k Vám, tentokrát po krásách středních Čech.

ODS: Středočeští poslanci s Markem Bendou diskutovali se studenty o významu sametové revoluce
Foto: ODS
Popisek: ODS

Na Mělnicku během dne navštívili významnou střední školu, sociální zařízení v Neratovicích a v závěru výjezdu město Klecany na břehu Vltavy, kde mimo jiné už přes dvacet let sídlí rodinná firma zabývající se výrobou unikátních protipožárních systémů.

„S potěšením jsme se středoškoláky technické školy v Mělníku navázali na páteční oslavy 17. listopadu a jejich den studentstva. Během besedy jsme diskutovali nejen o významu připomínky listopadových událostí, ale také o aktuálních politických nebo společenských tématech. Právě svobodnou diskusi i ve středoškolském prostředí považuji za důležitou a pro obě strany nesmírně přínosnou,“ řekl Marek Benda, předseda poslaneckého klubu ODS.

Anketa

Líbily se vám letošní oslavy 17. listopadu?

3%
86%
hlasovalo: 15435 lidí

„AVAPS v Klecanech je jedním z předních výrobců roletových požárních uzávěrů a kouřových zábran v Evropě. Firma přitom začala z ničeho, pouze s dobrým nápadem a dnes je rodinnou kvalitní firmou s několika desítkami zaměstnanců a s vlastním vývojem. To, co dokázali, je hodno obdivu. Vážím si jejich práce i nadšení, které do podnikání vnáší,“ řekl poslanec Vojtěch Munzar.

„V rodinné firmě AVAPS v Klecanech už druhé desetiletí vyrábějí unikátní produkty, jež během požáru zachraňují cenné životy i majetky. Firma zároveň z devadesáti procent zaměstnává místní lidi, a to včetně pozic v jejich inovativním centru. AVAPS v Klecanech je doslova ukázkovou společností, nejen svým přínosem pro českou ekonomiku a lokální trh práce, ale zároveň společenskou odpovědností ke Klecanům a okolí,“ řekl poslanec Jiří Havránek.

„Ve čtyřech etapách v Klecanech rekonstruují místní základní školu s cílem navýšení její kapacity i komfortu dětí a zaměstnanců. Do roku 2025 dojde k navýšení o jedenáct kmenových tříd, vybudování nové vstupní haly a nezbytných šaten. Kvalitní vzdělávání je základem pro každou úspěšnou společnost. Jsem proto potěšen, že se ve Středočeském kraji podobné projekty daří uskutečňovat a i nadále by měly být naší jasnou prioritou,“ řekl Jan Skopeček, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

„Jako první středočeský hejtman vím, jak důležité je pro města i kraj dobré fungování základního i středoškolského školství. V Klecanech probíhá významná investice v navyšování kapacity místní základní školy, kde dochází k budování dvou nových pavilonů se vstupní halou, šaten a hospodářského úseku. Podobné investice jsou s ohledem na rychlý vývoj v oblasti školství, ale i zalidňování okolo metropole Prahy, zcela nezbytné,“ řekl poslanec Petr Bendl.

reklama

autor: PV

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krajča (KSČM): Míru musí být dosaženo i realizací práva na nezávislý palestinský stát

4:31 Krajča (KSČM): Míru musí být dosaženo i realizací práva na nezávislý palestinský stát

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k řešení konfliktu mezi Izraelem a Palestinou