ODS: Summit EU-Turecko? Jen další kvóty

08.03.2016 16:08 | Zprávy
autor: PV

Pondělní summit EU-Turecko podle občanských demokratů přinesl jen další odklad a další kvóty, které jsou navíc v rozporu s dřívějšími dohodami. Nikam se neposunulo ani řešení nelegální migrace na tzv. balkánské trase.

ODS: Summit EU-Turecko? Jen další kvóty
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Odmítám další pokus o zavedení migračních kvót, tentokrát schovaný za takzvaným principem jeden za jednoho, tedy že Turci budou přijímat všechny migranty z řeckých ostrovů zpět na své území a odtud se budou syrští uprchlíci umisťovat po celé Evropě," uvedl předseda ODS Petr Fiala. „Kvóty nefungují a navíc porušují suverenitu států. Závěry summitu považuji za porušení dosavadní dohody o relokaci, na které se EU shodla v září minulého roku. Jsem přesvědčen, že pokus o přemisťování by byl pouze další pobídkou pro migranty, aby přišli do Evropy," dodává Fiala.

Jak uvedl předseda Aliance evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil, při vyjednávání s Tureckem je nutné si uvědomit, že na tureckém území se nacházejí již tři miliony běženců. „Vítáme, že mají v Turecku nově přístup na pracovní trh a jejich dětem je zajištěno vzdělávání. Je nutné učinit vše pro to, aby se tyto milióny lidí nevydaly na cestu do Evropy. Nemůžeme ale podpořit další z řady návrhů na přerozdělování migrantů. Stále považujeme za nepřijatelné, aby rozhodnutí o udělení pobytu na území suverénního státu bylo vynucováno z vnějšku," řekl Jan Zahradil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

6:02 Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke svému senátorskému mandátu.