ODS: Vláda nemá žádný plán, my předložíme záchranný kruh pro ekonomiku

30.06.2020 11:17

Občanští demokraté nebudou při projednávání rozpočtu s rekordním 500miliardovým schodkem předkládat žádné pozměňovací návrhy.

ODS: Vláda nemá žádný plán, my předložíme záchranný kruh pro ekonomiku
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Chtějí ale vládu usneseními zavázat např. ke snížení daní, byrokracie nebo výdajů státu. ODS představila také vlastní balíček pro záchranu ekonomiky.

„Vláda nemá žádný konkrétní plán, jak povzbudit ekonomiku. Zadlužování bez reálného plánu, jak postavit ekonomiku na nohy, není žádné řešení, ale ekonomický zločin. Vláda neumí investovat, protože jinak by se premiér po 7 letech ve vládě fotil u hotových dálnic, ne uprostřed pole, kde nic není. Budeme vládě bránit, aby zadlužila lidi letos o 500 miliard a příští rok o 300 miliard. Andrej Babiš uměl rozdávat v době růstu, ale krizi nezvládá, nepomohou mu horoskopy a věštci, se kterými se radí, ale kompetentní řešení, kterých vláda není schopná. Nedovolíme, aby vláda zdevastovala naši zemi, proto navrhneme usnesení, kterými ji zavážeme, aby se chovala odpovědně,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Odmítáme se s ostatními stranami podílet na porcování medvěda, které neznamená nic jiného, než rozhazování peněz daňových poplatníků. Naopak přijdeme s devíti návrhy zákonů, které nechají lidem, podnikatelům i firmám víc peněz v peněženkách. Některé z nich budeme moci projednat ve Sněmovně už příští týden. Chceme například zrušit superhrubou mzdu, snížit sociální odvody, nebo odpustit některé daně. To bude náš záchranný kruh pro ekonomiku, který, na rozdíl od vládních slibů, skutečně pomůže,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Diskuse obsahuje 32 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Prosazujeme prorodinnou politiku a zvýšení porodnosti pracujících rodičů

10:22 Rozvoral (SPD): Prosazujeme prorodinnou politiku a zvýšení porodnosti pracujících rodičů

Hnutí SPD považuje dobře fungující rodinu, kde rodiče pracují a vychovávají děti, za základ prosperi…