ODS: Vláda předkládá Sněmovně rozpočtově-kriminální trestný čin

22.10.2019 15:48 | Zprávy

Návrh státního rozpočtu na příští rok je podle občanských demokratů buď důkazem velmi slabého výkonu vlády, nebo rozpočtově-kriminálním trestným činem. Zástupci ODS představí návrhy, které rozpočtu ušetří téměř 44 miliard korun.

ODS: Vláda předkládá Sněmovně rozpočtově-kriminální trestný čin
Foto: ODS
Popisek: ODS

„V případě návrhu rozpočtu na příští rok předvedla vláda tak slabý výkon, že ho považuji za zpronevěru úspěšných let ekonomického růstu a proto za rozpočtově-kriminální trestný čin. V polovině volebního období je státní rozpočet vrcholným výkonem vlády. Ještě není pod tlakem voleb. A už se nemůže vymlouvat na své předchůdce, neboť byl čas otočit loď,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Musíme se ptát: kde jsou vyrovnané rozpočty, které sliboval Andrej Babiš? Kam šlo 200–300 miliard, které vláda vybere na daních oproti krizovým letům navíc? Kde jsou miliardy z rezerv, které vláda rozpustila? Jedno je jisté: tyto peníze nešly do užitečných projektů. Protože zatímco v krizovém roce 2009 vláda vydala na stavbu a údržbu silnic 88,3 miliard, na rok 2020 zbyde jen 83 miliard, stejný trend vidíme i v investicích do vědy a výzkumu, penzistům letos kabinet přilepšil při průměrném navýšení důchodu jen o 151 korun, zbytek je růst o inflaci podle zákona. Fakta o rozpočtu pro rok 2020 jsou následující: deficit, rozpouštění rezerv a nové daně. Takto by se ve vlastní firmě předseda vlády určitě nechoval. My se zodpovědně chováme a předložíme konkrétní návrhy, jak v rozpočtu ušetřit 43,45 miliard korun,“ doplnil Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

22:01 Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

Ministr financí Stanjura měl celou dobu informace o špinavých bitcoinech, a přesto navrhl nulové zda…