ODS: Závěry Evropské komise nejsou překvapením. Čeští zemědělci jsou ohroženi neoprávněným postupem premiéra

06.01.2020 12:54 | Zprávy
autor: PV

Podle neoficiálního výsledku auditní zprávy zemědělských dotací přidělených společnosti Agrofert, kterou zveřejnil server neovlivni.cz, došlo generální ředitelství pro zemědělství k tomu, že je Andrej Babiš ve střetu zájmů.

ODS: Závěry Evropské komise nejsou překvapením. Čeští zemědělci jsou ohroženi neoprávněným postupem premiéra
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Závěry auditu pro nás nejsou překvapením. Po celou dobu říkáme, že Andrej Babiš je v obrovském střetu zájmů, který v konečném důsledku bude poškozovat občany ČR. Pokud Agrofert přijde i o zemědělské dotace v řádech stamilionů Kč, bude to pro něj jistě nepříjemné. Obavám se ale, že Andrej Babiš si tento ‚výpadek příjmů‘ bude chtít kompenzovat na úkor českých občanů ještě v mnohem větší míře, než jak dělá doposud prostřednictvím národních dotací a zakázek pro své firmy. Naším prvořadým cílem je, aby si Andrej Babiš nezalepoval díry v rozpočtu Agrofertu z rozpočtu ČR a tedy peněz českých občanů. A k tomu využijeme všech prostředků, které se nabízejí. Na jednání Sněmovny je nyní například přerušen bod týkající se auditní zprávy o střetu zájmu Andreje Babiše, kterým se bude Sněmovna zabývat po přednesení zprávy kontrolního výboru, nejpozději však do konce ledna. V úsilí projednat věc v Poslanecké sněmovně budeme pokračovat, aby se nestalo, že vláda bude jednat v zájmu Agrofertu a ne ČR. Není možné, aby na osobní střet zájmu premiéra doplácela ČR a její občané,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…