ODS vyšle do boje o Senát lékaře Tomáše Kocourka

06.06.2020 10:02

Občanská demokratická strana bude v letošních volbách do Senátu v obvodu číslo 63 podporovat Tomáše Kocourka. Dvaačtyřicetiletý lékař má za sebou práci primáře operačních sálů přerovské nemocnice, nyní působí na nemocničním urgentním příjmu, jako ortoped i jako soudní znalec ve zdravotnictví. Především však na Přerovsku a Hranicku pracuje jako lékař zdravotnické záchranné služby. Tomáš Kocourek není členem ODS, sdílí s ní však stejné hodnoty a na její kandidátce se před dvěma lety stal přerovským zastupitelem.

ODS vyšle do boje o Senát lékaře Tomáše Kocourka
Foto: Hans Štembera
Popisek: ODS, ilustrační foto

Tomáše Kocourka nominovalo regionální sdružení ODS, se kterým tento týden souhlasila i výkonná rada strany. „Doktor Kocourek je skvělý lékař, ale také vynikající manažer. Najdete ho vždy tam, kde je třeba rychlé a efektivní pomoci lidem. Nebojí se zodpovědnosti a správně se rozhoduje,“ říká předseda ODS v Olomouckém kraji Michal Zácha.

Sám Kocourek jde do voleb s cílem pomoci Přerovsku, Hranicku i obyvatelům Oderských vrchů, kteří patří do volebního obvodu 63. V minulosti například úspěšně inicioval zvýšení počtu posádek zdravotnické záchranné služby umístěných v Přerově. Jeho tématem je proto zdravotnictví a související témata včetně péče o seniory. „Ve své každodenní praxi lékaře vyjíždějícího k pacientům vidím, co vše by bylo třeba v našem zdravotnictví změnit. Věřím, že po aktuální epidemii koronaviru bychom to měli být právě my, kdo pomůže lépe nastavit celý systém,“ říká Tomáš Kocourek.

Tomáš Kocourek je ženatý, s manželkou Zuzanou mají dvě tříleté dcery.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Česko zase stojí na rozcestí

15:39 Zelení: Česko zase stojí na rozcestí

Komentář na facebookovém profilu k plánované evidenci těhotenství v Polsku