Oberfalzer (ODS): Není překážek, pro které by Alena Dernerová nemohla složit slib

08.03.2017 10:40

Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 ke Zprávě mandátového a imunitního výboru o výsledku zkoumání, zda byla senátorka Alena Dernerová platně zvolena:

Oberfalzer (ODS): Není překážek, pro které by Alena Dernerová nemohla složit slib
Foto: senat.cz
Popisek: Jiří Oberfalzer

Mandátový a imunitní výbor Senátu přijal na své 2. schůzi, konané dne 16. února tohoto roku, usnesení č. 4, s jehož obsahem vás nyní seznámím.

Výbor ověřil platnost volby senátorky ve volebním obvodu č. 4 se sídlem v Mostě, zvolené v 1. kole opakovaných voleb do Senátu PČR ve dnech 27. a 28. ledna 2017. Ověření proběhlo v souladu s § 41, odst. 1, písm. A, zákona č. 107/1999 sbírky o jednacím řádu Senátu, ve znění pozdějších předpisů.

II – výbor doporučuje Senátu PČR přijmout zjištění mandátového a imunitního výboru, kterým se potvrzuje, že není překážek, aby nově zvolená senátorka Alena Dernerová složila ústavou předepsaný slib. Dále pověřuje předsedu výboru, senátora Jiřího Oberfalzera, seznámit s tímto usnesením Senát PČR.

Pro úplnost dodávám, že mandátový a imunitní výbor měl pro svá zkoumání o platnosti volby senátorky Aleny Dernerové k dispozici doklady o ověření totožnosti nově zvolené senátorky, potvrzení o převzetí osvědčení o zvolení senátorkou, usnesení státní volební komise č. 187 ze dne 30. ledna 2017 k vyhlášení a uveřejnění celkových výsledků opakovaných voleb do Senátu PČR ve volebním obvodu č. 4, sídlo Most, konaných ve dnech 27. a 28. ledna 2017. A čestné prohlášení senátorky o neslučitelnosti funkcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Naše země žádné migranty přijímat nebude

22:18 Premiér Babiš: Naše země žádné migranty přijímat nebude

Komentář na facebookovém profilu k žádosti italského premiéra o pomoc s migranty