Oberreiter (SPO): I nezaujatý názor je považován za silně zaujatý

02.06.2016 8:30 | Zprávy
autor: PV

Blog stručně charakterizuje změnu vztahů ve společnosti, úlohu V. Havla, postavení prezidenta Zemana. M. Zeman - prezident sjednotitel, společnost pociťuje jeho vysokou neformální autoritu, a to navzdory pravdoláskařské štvanici.

Oberreiter (SPO): I nezaujatý názor je považován za silně zaujatý
Foto: David Springl Photography
Popisek: Jiří Oberreiter

Doba se změnila, změnily se vztahy mezi lidmi i národy, lidé zhrubli, zhrubla politická kultura i diplomacie. Zcela převládla silová řešení, zastrašování, vydírání, zneužívání, uplatňování síly i nátlaku. Jednoznačně zvítězila lež, klam a nenávist. A nejen to. Posílila i závist, touha po majetku a zisku za každou cenu, korupce, zrada. 

Kde jsou ty doby, kdy V. Havel, naivní snílek a umělá figurka v rukou svých loutkovodičů chodil po světě a trousil svá moudra, za která mu klaka tleskala. Po 26 letech od jeho vstupu na politickou scénu a po pěti letech od jeho smrti jeho hvězda pořádně vybledla a čím dál větší část společnosti má na jeho účinkování spíše negativní než pozitivní pohled. Pomalu upadá v zapomnění a jeho obraz udržují při životě již jenom jeho pohrobci. Pokračují v jeho pravdoláskařství, sluníčkářství a zcela nereálném pohledu na svět. Škodí sobě, většinové společnosti, své zemi i budoucím pokolením.

Většinová společnost se na vlastní oči přesvědčila, že něco takového, jako volná hra tržních sil neexistuje, skoro vše je řízeno, organizováno a ovlivňováno známými či neznámými silami za účelem výhod, zisku a nadvlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

A to, že sedíte ve vládě s řadou bývalých komunistů vám nevadí?

A nemyslíte, že ta provokace s rudým právem byla zbytečná? Máte to zapotřebí? Nemyslíte, že by bylo lepší se s prezidentem snažit spíš usmířit a najít cestu, jak spolu v zájmu ČR spolupracovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chochelová (STAN): Hazardování s tolik prospěšnou neziskovou scénou je ruská ruleta

23:08 Chochelová (STAN): Hazardování s tolik prospěšnou neziskovou scénou je ruská ruleta

Projev na 10. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. března 2026 k významu neziskových organizací