Okamura: Babiš "zprivatizoval" strategický státní podnik ČEZ

26.06.2018 14:56

Komentář na facebookovém profilu k 16. schůzi Poslanecké sněmovny

Okamura: Babiš "zprivatizoval" strategický státní podnik ČEZ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Dnes navrhneme na program Sněmovny projednání a odsouzení výroku kancléřky Angely Merkelové zpochybňujícího odsun Němců v rámci poválečného uspořádání. Jsem zvědavý, jestli nás ostatní strany v hlasování o zařazení toho bodu podpoří. Podívejte se, co jsem řekl na dnešní tiskové konferenci. Chceme prosadit usnesení v tomto znění: "Poslanecká sněmovna odsuzuje výroky kancléřky Merkelové, morálně a politicky zpochybňující poválečný odsun německého obyvatelstva. Odsun proběhl na základě smluv o poválečném uspořádání Evropy a je nezpochybnitelným výsledkem porážky německého nacismu ve druhé světové válce".

Dále jsme na tiskové konferenci zhodnotili působení první Babišovy vlády - nenavrhla žádné pozitivní systémové změny, lidé nemají více peněz ani spravedlnosti a hrozí zásadní zhoršení bezpečnosti kvůli podcenění migrační hrozby - Vláda Andreje Babiše je obrovské zklamání, plno řečí, ale skutek utek, jen prázdná slova.

Navíc, v uplynulých dnes Andrej Babiš "zprivatizoval" strategický státní podnik ČEZ, když do vedení prosadil většinově zástupce hnutí ANO a odmítl jakoukoli kontrolu od jiných stran. Konání ČEZ je nutné nyní bedlivě sledovat, zdali si tam Andrej Babiš nezačne prosazovat osobní zájmy.

Dále jsem se vyjádřili ke společnému návrhu většiny ostatních parlamentních stran, aby byly umožněny sňatky homosexuálů. Hnutí SPD s tímto nesouhlasí, jelikož programově považujeme za základ rodiny přirozený svazek muže a ženy. Podle našeho názoru je jiná sexuální orientace soukromá záležitost každého člověka. Proto nepodpoříme legislativní změnu umožňující sňatky homosexuálů. Stávající legislativu umožňující registrované partnerství považujeme za dostatečnou. Nesouhlasíme také s možností adopce dětí homosexuálními páry. Je zde dostatek bezdětných manželských párů, které mají zájem o adopci. Mediální prezentace, že homosexuálové si budou adoptovat jen děti, které nikdo nechce je lež a mediální manipulace. Ignoruje se zde dítě a jeho zájem být vychováván v přirozené rodině a přirozených hodnotách. Návrh je součástí neomarxistické pozitivní diskriminace menšin a oslabení role tradiční rodiny. Naše hnutí SPD bude naopak podporovat ústavní zakotvení rodiny jako přirozeného svazku muže a ženy. Za naprosto šílené považujeme návrhy na změnu pohlaví od 12 let věku zápisem v matrice na základě přání dětí. To je skutečný plán rozvratu společnosti.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurka (ODS): Projekt má pomoci s prvními podnikatelskými kroky

16:47 Jurka (ODS): Projekt má pomoci s prvními podnikatelskými kroky

Naučí se mluvit o svém nápadu, vyslechnou si názory druhých, podělí se o dosavadní zkušenosti, pokus…