Okamura: Chceme nižší daně a více pracovních míst

18.04.2014 12:02

Obecně se tvrdí, že pravicové strany jsou rozpočtově odpovědnější. U nás to ale není pravda. Levice i pravice se u nás chovají skoro stejně.

Okamura: Chceme nižší daně a více pracovních míst
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Tomio Okamura

Vezměte si třeba ekonomického "génia" pravice Kalouska. Na ministerstvu seděl skoro 7 let, a co dobrého udělal? Za posledních 6 let se u nás 4x zvyšovalo DPH - z toho třikrát to udělal Kalousek osobně. Dostává státní kasa více? V roce 2011 se plánovalo, že se díky zvýšení DPH na daních vybere o 21 miliard navíc. Ve skutečnosti, když se to spočítalo, se výběr zvýšil jen o necelé 3 miliardy a navíc se lidem velmi přitížilo.

Kalousek s pompou zaváděl superhrubou mzdu, aby jí o pár let později naopak rušil. O tom, že tu máme příliš vysokou spotřební daň z nafty, vyšší než v Rakousku, víme všichni, a že to způsobilo ztrátu v našem rozpočtu až 10 miliard korun je veřejným tajemstvím. Ekonomický expert a ministr ČSSD Mládek zase tvrdí o živnostnících, že jsou paraziti a že se je musí pořádně zdanit. Napálit odvody chce také českým firmám a lidem.

 Postoj Úsvitu je jednoduchý - za prvé, prosazujeme snížení DPH, čímž ulevíme všem lidem včetně seniorů, jelikož zlevníme zboží, zvýšíme spotřebu, nastartujeme ekonomiku, a umožníme tím firmám, aby na základě vyšší spotřeby občanů více zaměstnávaly. Zvyšování daní se ukázalo jako nesmyslné a nic víc se na nich v podstatě nevybralo, jelikož lidé již nemají tolik peněz. Chceme snížit nejen DPH, ale například také spotřební daň z nafty o 2 Kč, jelikož se ukázalo, že současná výše naopak způsobuje ztrátu - dopravci jezdí tankovat k sousedům. Cílem je postupně snižovat daňovou zátěž, čímž ulevíme všem občanům včetně seniorů a mladých rodin s dětmi. A hlavně už nebudeme nikomu daně zvyšovat - ani zaměstnancům, ani živnostníků a ani firmám. Nechcete-li opět zažívat daňová tornáda, nechcete-li být zase zkušebními králíky ekonomických amatérů a nadávat každý rok na zvyšování daní, prosím podpořte nás.
 Poslanci hnutí Úsvitu přímé demokracie předložili do Sněmovny již dva zákony o DPH (platba DPH až po proplacení faktury a zrušení institutu nespolehlivého plátce), které mají ulehčit živnostníkům a firmám tak, aby mohli zaměstnat více lidí. Dostatek práce je základ stabilního státu. Další návrhy, které ulehčí českým občanům a zároveň nastartují ekonomiku, právě připravujeme.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tomio Okamura

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj podpoří řemeslníky, na které dopadly vládní restrikce

22:33 Berdychová: Kraj podpoří řemeslníky, na které dopadly vládní restrikce

Kvůli protipandemickým opatřením přišlo o možnost prezentovat své řemeslo a prodávat výrobky téměř 8…