Okamura: Jsem pro Tomáše Baťu

09.09.2014 21:14 | Zprávy

Primátor a lídr TOP O9 Tomáš Hudeček dnes prohlásil, že je omyl myslet si, že se Česká republika může dostat na evropskou úroveň rozvinutím Brna, Ostravy, Břeclavi nebo Krnova. K tomu prý pomůže jen podpora centra, pouze podpora hlavního města.

Okamura: Jsem pro Tomáše Baťu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Pan Hudeček se stejně jako jeho elitářská TOPstrana opět mýlí – přesný opak je pravdou. Celá Evropa se dnes decentralizuje a rozvíjí se v Evropu regionů. V Evropu, kde se srovnává životní úroveň a kvalita infrastruktury. Největším problémem ČR je právě to, že se téměř vše soustřeďuje do Prahy, což už dnes nepřináší efekt ani samotné Praze a už vůbec ne České republice jako celku. Nejde jen o to, že v Praze není dnes možné například účinně kontrolovat daňový výběr nebo že tu jsou přecpané silnice. To, že se v Praze koncentruje drtivá většina cestovního ruchu, v praxi znamená, že ten, kdo viděl Prahu a pár míst ze seznamu UNESCO jako je Český Krumlov, už často podruhé do ČR nepřijede, protože tu nemá plnohodnotnou alternativu.

Náš cíl musí být i z dalších měst jako je Brno či Ostrava a další vytvořit další centra kultury, ekonomiky a života, tak jako tomu ostatně kdysi za první republiky i bylo. Koneckonců náš největší vizionář Baťa právě s tímto cílem budoval Zlín – jako supermoderní evropské město. Každý z nás asi rychle pochopí, co je pro ČR lepší: zda být Baťou nebo Hudečkem. My v Úsvitu jsme rozhodně pro Tomáše Baťu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…