Okamura: Pachatel se sám zbavil práva na ochranu osobnosti tím, že spáchal trestný čin

18.09.2013 11:30 | Zprávy

To je zase Kocourkov, nestačím zírat. Obec Kravaře na Českolipsku musí kvůli rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů zaplatit pokutu 30 tis. Kč, neboť na svém webu zveřejnila jména obecních zlodějů.

Okamura: Pachatel se sám zbavil práva na ochranu osobnosti tím, že spáchal trestný čin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura

Můj názor je jasný, myslím, že se pachatel trestného činu sám zbavil práva na ochranu osobnosti tím, že spáchal nějaký trestný čin. 

Tady přece převažuje jiný veřejný zájem a to je právo na informace, to znamená vědět, kdo v obci krade, je pro její obyvatele důležité i z důvodu ochrany majetku, na který mají ústavou dané právo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tomio Okamura

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

To by mě také zajímalo

Kdo volí ti, co posuzují regulérnost kampaní? A myslíte, že nejsou transparentní a objektivní? Prý jste pokutu dostali nejen vy, ale i třeba ODS, jestli to je pravda, tak podle čeho usuzujete, že vám byla pokuta udělena, protože jste nepohodlnou stranou? Nebo myslíte, že jí je i ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Skandální. Evropská komise zahájila řízení proti Slovensku

4:29 Okamura (SPD): Skandální. Evropská komise zahájila řízení proti Slovensku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řízení Evropské komise proti Slovensku.