Okamura (SPD): Fialova vláda chce, aby se z naší země stal ráj feťáků, dealerů a narkomafie?

04.07.2024 4:31 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přípravě návrhu, který počítá se snížením trestů za drogové trestné činy

Okamura (SPD): Fialova vláda chce, aby se z naší země stal ráj feťáků, dealerů a narkomafie?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda SPD

Česko má nejvíce malých varen pervitinu v Evropě, přesto Fialova vláda s Piráty a národním drogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem (ODS) prosazuje legalizaci některých drog a snížení trestů za drogovou kriminalitu. Vobořil dokonce navrhoval legalizaci kokainu. To vše je pro hnutí SPD naprosto nepřijatelné. S drogami je spojena další násilná a majetková trestná činnost a mají velmi negativní dopad na společnost.

Česko vede v počtu malých laboratoří na výrobu metamfetaminu v Evropě. Tento způsob produkce je také u nás nejčastější. Vyplývá to z výroční zprávy Národní protidrogové centrály (NPC) za rok 2023, o které informovala ČTK.

Nesouhlasíme ani s legalizací marihuany. „Marihuana je droga a její legalizací si vytváříme jakousi předsíň k tvrdým drogám. Bagatelizují se její účinky. Marihuana ovlivňuje výkon řidiče. Častěji chybuje, má horší prostorovou orientaci, nevnímá zcela realitu, zbytečně riskuje,“ vysvětlil předseda expertní rady Platformy Vize 0 Roman Budský pro Deník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.