Okamura (SPD): Jsem zásadně PROTI omezování legálního držení zbraní v ČR

06.09.2020 17:02

Komentář na facebookovém profilu k právu na legální vlastnictví zbraní

Okamura (SPD): Jsem zásadně PROTI omezování legálního držení zbraní v ČR
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Tomio Okamura: Aktuality 12.8.2020
reklama

Bohužel se nás snaží Evropská unie omezit. A nově Evropská unie omezí i rybáře. V této souvislosti se bude v úterý ve Sněmovně projednávat petice za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní, kterou podepsalo 110 tisíc občanů, a já jsem samozřejmě jedním ze signatářů, jelikož jsem již dvacet let držitelem zbrojního průkazu a zbraně a jsem aktivním členem sportovního střeleckého klubu v disciplíně trap. Organizátorem petice je sdružení Liga libe. Držte nám prosím palce! Prosazujeme novelu ústavního zákona o bezpečnosti ČR, zakotvující do našeho ústavního pořádku právo na legální vlastnictví zbraní za účelem zajištění obrany a vnitřní i vnější bezpečnosti našeho státu.

Anketa

Jak nahlížíte na Čínu?

hlasovalo: 16160 lidí

Dále prosazujeme, aby česká vláda a Parlament odmítli implementaci „unijní zákazové směrnice", která omezuje legální držení zbraní a střeliva. Bohužel vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM tuto směrnici prosazuje. Taktéž protestujeme proti další Evropskou komisí plánovanou regulací českých zákonů v oblasti legálního držení zbraní. A protestujeme také proti zákazu používání osvědčeného a nenahraditelného olova ve střelách palných zbraní a proti omezování zbraňových doplňků i nesmrtících sebeobranných prostředků. Bohužel nás střelce a legální držitele zbraní, tlačí Evropská unie stále více do kouta.

Tento týden došlo v Bruselu k dalšímu pro nás střelce tragickému hlasování ohledně unijních zákazů olova. Evropský výbor pro registraci, vyhodnocování, autorizace a zákazy chemických látek (tzv. výbor REACH) schválil zákaz olověného střeliva na tzv. mokřadech. Toto má být pouze první fáze, jelikož se Brusel netají tím, že zakrátko chystá plošné, všeobecné a kompletní zákazy olova ve střelách a rybářských zátěžích, což pak bude znamenat obrovský problém nejen pro myslivce, ale i pro střelecké sporty, rybářství atd. Bez olova pak zaniknou dokonce i některé olympijské střelecké disciplíny, broková střelba, malorážka - a dokonce pro mládež i vzduchovka...

Tyto odsouhlasené a další chystané zákazy jsou iniciované fanatickými neomarxistickými neziskovými organizacemi napojenými na Evropskou unii. Pokud projdou tyto kompletní zákazy, tak jsme ohroženi my všichni, co máme legálně držené zbraně a zbrojní průkazy. A je nás v ČR přibližně 300 tisíc. Hnutí SPD nemlčí a nebude mlčet. Bojujeme za nás střelce a legální držitele zbraní. Je nutné co nejrychleji dát ve volbách jasně najevo, že odmítáme tuto neomarxistickou politiku Evropské unie. Volby jsou již za měsíc, první víkend v říjnu. Nebuďme lhostejní a přijďte prosím k volbám!

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šojdrová (KDU-ČSL): Klecový chov musí skončit. Evropou navržený rok 2027 by mohl být reálný

14:43 Šojdrová (KDU-ČSL): Klecový chov musí skončit. Evropou navržený rok 2027 by mohl být reálný

Evropský parlament minulý týden vyzval Evropskou komisi, aby do roku 2027 zakázala klecové chovy hos…