Okamura (SPD): Ministr Petříček rozdává trafiky jak na běžícím pásu

08.06.2020 17:46

Komentář na facebookovém profilu k rozdávání trafik na ministerstvu zahraničí sociálním demokratům a sluníčkářům

Okamura (SPD): Ministr Petříček rozdává trafiky jak na běžícím pásu
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD rozdává na svém ministerstvu trafiky sociálním demokratům a sluníčkářům jak na běžícím pásu. Nyní dostane post náměstkyně ministra zahraničí neúspěšná exministryně práce Marksová Tominová. Nejenže neumí hospodařit, ale najednou je z ní i expertka na zahraniční politiku… Socani si podle mého názoru ještě očividně chtějí čuchnout k penězům, než půjdou od válu...

Připomeňme, že Nejvyšší kontrolní úřad podal dvě trestní oznámení v souvislosti se špatným hospodařením Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). NKÚ se při svém šetření soustředil na období mezi lety 2013 - 2018, kdy stáli v čele resortu tohoto ministerstva zástupci ČSSD. Nejdéle, téměř čtyři roky, jej řídila Michaela Marksová.

Od NKÚ jsme se též dozvěděli, že MPSV totálně selhalo například při budování IT systému pro výplatu dávek. Dopustilo se porušení rozpočtové kázně za víc než 172 milionů korun. Každý měsíc přichází Česká republika kvůli Marksové a jejím kolegům o přibližně 30 milionů korun měsíčně! "Každý měsíc, kdy běží stávající systémy, zaplatí Česká republika podle odhadů NKÚ o 30 milionů více v porovnání s cenou, kterou by mohla platit, kdyby byly nové systémy v provozu," uvádí NKÚ.

Anketa

Máte pochopení pro demonstrace za práva černochů v USA?

4%
96%
hlasovalo: 19251 lidí

Pokud jsme u těch socanských trafik, tak připomeňme, že Marksová funkci přebírá po předsedovi Mladých sociálních demokratů Radku Hlaváčkovi. Dalším náměstkem z ČSSD je Aleš Chmelař, který je manželem Tominové nástupkyně na ministerstvu práce Jany Maláčové z ČSSD. A další náměstkyní je Grmelová z ČSSD. Z ministerstva zahraničí je stranická trafika ČSSD...

To není vše. Ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD v době ekonomické krize drží na ministerstvu zahraničí lukrativní trafiky 18 lidem, kterým uměle vytvořil místa "zmocněnců". Lidové noviny na základě zdroje z vlády píší, že místa zvláštních zmocněnců jsou jako odkladiště pro diplomaty, kteří nechtějí dělat normální práci. „Velvyslanec přece nemůže jít dělat obyčejného vedoucího oddělení,“ uvedl zdroj s tím, že nikdy se nesetkal s tím, že by zmocněnci cokoliv řešili. „Většina z těch postů je zbytečných,“ dodal. Minimálně někteří z nich jsou velmi profláklí sluníčkáři.

Například Václav Bartuška se „proslavil“ faktickým schvalováním masakru odpůrců ukrajinského Majdanu v Oděse. Dalším trafikantem, oficiálně zmocněncem, byl do května Jiří Šedivý, který nedávno vyzval, aby se ČR podílela na přijímání „uprchlíků“… Po odchodu z centrály NATO mu byla na ministerstvu zřízena funkce zvláštního zmocněnce pro odolnost a nové hrozby v rámci boje proti dezinformacím a nepřátelskému vlivu. Na první pohled ideologická funkce jak z dob nedávno minulých - ještě mu tam chybí "boj proti diverzantům". V květnu se Šedivý stal ředitelem Evropské obranné agentury a své zmocněnecké místo opustil.

Na ministerstvu ale zůstává například Jana Hybášková, která je zvláštní zmocněnkyní pro instituce EU, a která je známá tím, že až fanaticky podporuje Evropskou unii. A z dalších zmocněneckých portfolií zaujme třeba „zmocněnec pro holokaust, mezináboženský dialog a svobodu vyznání“, či „zvláštní zmocněnec pro implementaci koncepce jednotné prezentace ČR“.

Trafiky za nic jsou další příklad toho, jak sociální demokraté vyhazují peníze daňových poplatníků do vzduchu, zatímco mnozí běžní občané mají nyní problém platit složenky či vyjít ze svého platu…

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Stěžovat si na nedisciplinovanost veřejnosti? Střelba mimo terč

19:44 Kupka (ODS): Stěžovat si na nedisciplinovanost veřejnosti? Střelba mimo terč

Projev na 88. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. února 2021 k informacím vlády o pandemické situaci …