Okamura (SPD): Můžeme „poděkovat“ primátoru Hřibovi a Pirátům za poškození zájmů naší země

20.10.2019 17:52

Komentář na facebookovém profilu k ekonomickým dopadům rozepře Prahy a Číny

Okamura (SPD): Můžeme „poděkovat“ primátoru Hřibovi a Pirátům za poškození zájmů naší země
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Ekonom Lukáš Kovanda spočítal, že probíhající rozepře Prahy a Číny může Česko stát zhruba 23 miliard korun. Ty budou chybět na vyplácení důchodů, na školství, na zdravotnictví a na podporu pracujících rodin s dětmi. „Rozepře českou ekonomiku v letech 2020 a 2021 vyjde v souhrnu na zhruba 23 miliard korun,“ upozornil Kovanda. Ukazuje se, že Piráti škodí České republice i jejím občanům. Plácnou A, ale už neřeknou B. V této souvislosti vítáme iniciativu prezidenta Miloše Zemana, který se snaží porušené vztahy s Čínou napravit. Uznávání jednotné Číny praktikují, stejně jako dosud i Česká republika, všechny západní demokratické země včetně USA. Zároveň upozorňují i na případná porušování lidských práv. Co to tedy Piráti předvádí za divadlo?

Česká republika dosud investovala obrovské peníze z kapes našich daňových poplatníků do pozitivní propagace České republiky v Číně. Například státní agentura CzechTourism tam provozuje vlastní zastoupení. Výsledkem je obrovský nárůst čínských turistů, kterých k nám ročně jezdí přes 600 tisíc a řadí se tak na špičku. Díky tomu mají desetitisíce Čechů kvalitní práci v cestovním ruchu, atˇ jsou to pracovníci v hotelech, restauracích, galeriích, muzeích, na hradech a zámcích, řidičů zájezdových autobusů či průvodců. Příjmy od turistů generují značné prostředky do státního rozpočtu, které stát potřebuje na výplatu důchodů, na zdravotnictví či na školství. Tohle všechno mnohaleté úsilí pirátské vedení pražského magistrátu ničí, aniž by nabídli jakoukoli pozitivní alternativu.

Uznávání jednotné Číny, které vedení Prahy v čele s Piráty odmítá, je oficiální politikou České republiky. To znamená, že ČR uznává Tibet a Tchaj-wan za integrální součást Čínské lidové republiky. „Česká republika, spolu s celou EU, realizuje politiku jedné Číny. S Tchaj-wanem nemá diplomatické styky,“ píše se na stránkách českého ministerstva zahraničí. Anarchističtí a extrémističtí Piráti to odmítají respektovat.

Jak je vidět, Piráti škodí České republice a jejím občanům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus (Trikolóra): Evropská unie také žádné peníze nemá

15:41 Klaus (Trikolóra): Evropská unie také žádné peníze nemá

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 27. května 2020 k zákonu o kompenzačním bonusu v souvislost…