Okamura (SPD): Největší podporovatelé zneužívání sociálních dávek jsou Piráti

11.04.2021 8:35

Komentář na facebookovém profilu k sociální politice Pirátů.

Okamura (SPD): Největší podporovatelé zneužívání sociálních dávek jsou Piráti
Foto: Repro ČT
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

Potvrdilo se, že největší podporovatelé zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými jsou Piráti. Neustále ve Sněmovně kritizují návrh zákona SPD o ukončení zneužívání dávek tzv. nepřizpůsobivými. Nejaktivnější je v tomto ohledu místopředsedkyně Pirátů Richterová, která se otevřeně staví na stranu nepřizpůsobivých a zneužívání dávek.

Tuto novelu zákona podalo hnutí SPD s cílem zabránění zneužívání některých z mnoha forem dávek. Současná zákonná úprava totiž umožňuje v mnoha ohledech netransparentní a účelové chování a jednání příjemců dávek a žadatelů o ně. A právě podvodným jednáním chce námi navrhovaná novela zabránit, protože se tohoto nezákonného jednání dopouští převážně osoby, které by neměly za standardního posuzování na tyto sociální dávky nárok. Vše se tak děje na úkor slušných občanů, kteří si výplatu sociálních dávek zaslouží.

V rámci projednávání této naší novely zákona tak jasně ostatní politické subjekty zastoupené v dolní komoře parlamentu vysílají občanům signál, jak na tuto oblast nahlížejí. Nám jde především o to, aby se zamezilo podvodnému a spekulativnímu jednání v souvislosti s čerpáním dávek nebo v rámci žádostí o tyto dávky. Též by mělo dojít k velké úspoře veřejných prostředků a k posílení příslušných kontrolních a sankčních mechanismů.

V hnutí SPD prosazujeme zásadu, že státem vyplácené peníze musí směřovat slušným a pracujícím občanům a v žádném případě k těm, kteří například parazitují na nelegálně vyplácených sociálních dávkách. Máte-li shodný názor, podpořte naše kandidáty v nadcházejících parlamentních volbách, které proběhnou v říjnu tohoto roku.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Anticovid tým: Máme plán na zrychlení očkování, musí se také více trasovat

7:33 Anticovid tým: Máme plán na zrychlení očkování, musí se také více trasovat

Pojišťovny by podle anticovid týmu koalice SPOLU oslovit rizikové skupiny (především seniory) s info…