Okamura (SPD): Podali jsme do Sněmovny návrh na zrušení koncesionářských poplatků

24.07.2020 21:31

Komentář na facebookovém profilu ke koncesionářským poplatků,

Okamura (SPD): Podali jsme do Sněmovny návrh na zrušení koncesionářských poplatků
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura
reklama

To je nehoráznost. Rada Českého rozhlasu zvýšila plat generálnímu řediteli Renému Zavoralovi od 1. září plat o 20 procent ze současných 160 000 na 192 000 korun! Tak tohle musí občané povinně platit z koncesionářských poplatků! Hnutí SPD již přišlo s konkrétním konstruktivním řešením. Podali jsme do Sněmovny návrh na zrušení koncesionářských poplatků České televizi a Českého rozhlasu. Navrhujeme transformaci na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu. Podpořte prosím SPD ve volbách, ať mame větší sílu na š program prosadit.

Také připomínám, že náměstci v Českém rozhlasu dostávali statisícové odměny a jejich roční příjmy byly i téměř tři miliony korun! To je neuvěřitelné! Po pěti letech soud rozhodl, že Český rozhlas musí zveřejnit, jaké jeho manažeři dostávají odměny. Náměstci dostávali statisícové odměny a jejich roční příjmy byly i necelé tři miliony korun. To znamená, že průměrně si mohli přijít až na čtvrt milionu měsíčně. Nehorázné odměny brali především náměstci, ale i šéfredaktoři. Tak tohle musí občané povinně platit z koncesionářských poplatků!

Hrubá mzda náměstka Svobody dělala za rok 2014 téměř tři miliony dvě stě tisíc. A to v rozhlase nepracoval ani celý rok, ale pouze do června. I další lidé tam brali téměř třímilionové odměny!

Hrubá mzda šéfredaktora Radiožurnálu Jana Pokorného za rok dělala dohromady 1 284 597 korun. Také on měl k dispozici služební auto k soukromým účelům.

Miroslav Dittrich z Dvojky v roce 2014 dohromady dostal 1 165 000 korun. Šéf stanice Vltava si v roce 2014 přišel na 1 083 217 korun. Hrubá mzda Daniela Rause, který vedl stanici Plus činila 973 331 korun.

Pochybnosti o fungování Českého rozhlasu vznesla v minulosti už i dozorčí komise Rady ČRo. „Poradenské služby byly užívány v nepřiměřené výši a o jejich účelnosti lze v některých případech vážně pochybovat,“ konstatovala.

Zatímco České televize má rozpočet sedm miliard, v případě veřejnoprávního rozhlasu je suma třetinová.

Vysoké částky ale dostával na odměnách i předchůdce Zavorala Petr Duhan. Tomu Rada ČRo přidělila 480 tisíc za druhé pololetí roku 2013, 456 tisíc za první polovinu roku 2014 a 288 tisíc korun za druhou polovinu roku 2014.

Hlavním příjmem Českého rozhlasu i České televize jsou koncesionářské poplatky. Platí se měsíčně 45 korun za rozhlas a 135 korun za televizi.
Český rozhlas neustále kritizuje a pomlouvá Tomia Okamuru a SPD za naše protiislámské postoje a například moderátor Radko Kubičko nás za to ve vysílání označil jako extremisty. Co si to rozhlas i tento moderátor dovoluje, když jsou placení také více než půl milionem voličů SPD za to, aby byli dle zákona vyvážení!

Na stanici Český rozhlas plus je neustále propagován multikulturalismus, globalismus a probruselské názory a zároveň pomlouváno vlastenectví. A dávají prostor islamistům a teroristům, kteří ohrožují bezpečnost našich občanů! Například Sámeru Shehadehovi, který se přiznal k podpoře teroristických skupin.

Hnutí SPD již přišlo s konkrétním konstruktivním řešením. Podali jsme do Sněmovny návrh na zrušení koncesionářských poplatků České televizi a Českého rozhlasu. Navrhujeme transformaci na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu.

Sledujte naše nové weby www.tomio.cz a www.spd.cz

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

12:01 Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

Likvidace následků a vyšetřování příčin havárie na řece Bečvě v září minulého roku je až do dnešních…