Okamura (SPD): Vláda Andreje Babiše servilně skáče, jak Brusel píská

14.09.2021 7:33 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k závislosti České republiky na Evropské unii

Okamura (SPD): Vláda Andreje Babiše servilně skáče, jak Brusel píská
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Je potřeba ukončit naši závislost na EU a podporovat české firmy. Ať klidně zůstanou státy EU naším důležitým ekonomickým partnerem, ale je zároveň nutné diverzifikovat náš export, abychom nebyli závislí pouze na libovůli neomarxistického vedení v Bruselu. České výrobky se dříve dobře prodávaly po celém světě, v Africe, v Jižní Americe, v Asii, v Rusku. Všechny trhy jsme opustili kvůli slabosti našich politiků, kteří se klaní před Západem. A nahradily nás tam svými výrobky právě západní firmy, které tam navíc prodávají produkty jiné kvality než v EU. Takže zatímco my jsme zoufale závislí na EU a vláda Andreje Babiše servilně skáče, jak Brusel píská, tak západní státy chytře ve velkém obchodují po celém světě, a tím jsou jejich ekonomiky mnohem stabilnější vůči výkyvům a krizím.

Německo ve velkém obchoduje s Ruskem i Čínou, stejně jako USA, vydělávají vzájemně miliardy, budují pozitivní vztahy, Angela Merkelová navštěvuje Putina v Moskvě, zatímco čeští probruselsky zaprodaní politici z koalice SPOLU, Pirátů či ČSSD kvičí pokaždé, když se nějaký český politik pozitivně zmíní o obchodní spolupráci s Ruskem či Čínou. Vzpomeňte, co předvádí předseda Senátu "Tchajwanec" Miloš Vystrčil z ODS. Kvůli jeho "pár vteřinám slávy" klesly prodeje Škodovek v Číně na nulu. Vystrčil říkal, že nechce počítat groše. Takže teď je místo něj počítá Škodovka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…