Okamura (SPD): Zdá se, že ministryně Maláčová a vláda chtějí definitivně zničit živnostníky

18.01.2021 16:57 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k návrhu zvýšení plateb na sociální pojištění

Okamura (SPD): Zdá se, že ministryně Maláčová a vláda chtějí definitivně zničit živnostníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Zdá se, že ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD a Babišova vláda chtějí definitivně zničit živnostníky. Jakoby nestačila restriktivní opatření vlády, která spoustu živnostníků dohánějí k ukončení činnosti, tak Maláčová nyní prosazuje, že živnostníci a další podnikatelé mají nově platit sociální pojištění ze 75 procent zisku místo z 50 procent. Například živnostník s průměrným měsíčním příjmem 34 tisíc korun, který uplatňuje 60% výdajový paušál, dnes platí minimální sociální pojištění ve výši 2588 korun. Kdyby návrh na vyšší odvody prošel, bylo by to 2978 korun. To je pro hnutí SPD naprosto nepřijatelné.

Informoval o tom server peníze.cz. Babišova vláda si nejspíš vetkla za úkol zničit drobné podnikatele, aby je mohly nahradit mamutí nadnárodní korporace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Čím větší prů*er, tím víc mrtvol kolem

16:21 Mašek (ANO): Čím větší prů*er, tím víc mrtvol kolem

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na úmrtí hlavního svědka v kauze IKEM