Okamura (Úsvit): Ty, který nesouhlasíš s islámem – vypadni

27.01.2015 15:31

Odmítám slova českých muslimů, kteří nás veřejně vyzývají: „Odstěhujte se odsud, nelíbí-li se vám islám. Je jedno, že ses tu narodil a my ne nebo že tu my prosazujeme práva neslučitelná s tradičním českým životem. Ty, který nesouhlasíš s islámem – vypadni!“

Okamura (Úsvit): Ty, který nesouhlasíš s islámem – vypadni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit
reklama

To jsou ve zkratce šokující slova, která se dočtete na webových stránkách českých muslimů Sharia for Czechia (Šaríja pro Českou republiku,sharia4czechia.com). A já i Úsvit znovu a znovu jako jediní parlamentní politici osamoceně opakujeme a bijeme na poplach – Islám do České republiky nepatří! Podpořte nás!

Co konkrétně čeští muslimové napsali: „Jestli se vám nelíbí, že v ČR existuje svoboda náboženského vyznání; jestli se vám nelíbí, že se někdo modlí v mešitě, či modlitebně, která stojí v souladu se stavebními předpisy; jestli se vám nelíbí, že se někdo obléká jinak než vy a dává tím třeba i veřejně najevo své náboženství; jestli se vám nelíbí, že muslimové jsou i etničtí Češi; jestli se vám nelíbí, že i čeští muslimové mají právo se podílet na věcech veřejných; jestli se vám nelíbí; že islám prostě už je součástí České republiky; jestli prostě ze zásady nechcete žít v jedné zemi s muslimy; tak vám nikdo nebrání se z této země nadobro odstěhovat, najdete-li někde nějaký svůj fašistický ráj, kde nejsou muslimové a kde se rozhoduje o tom, v co člověk smí a nesmí věřit.“

A já se ptám. Je tohle pořád legální? Je normální vyhánět Čechy z jejich vlastní země na základě jejich nesouhlasu s něčím cizím a navíc takovým jako je extrémní islám? Je normální vyzývat a takovým způsobem vyhrožovat?

Slibuji, že budu neúnavně bojovat v souladu s programem Úsvitu proti islamizaci Evropy – samozřejmě pakliže budeme v Úsvitu cítit ve volbách Vaši podporu. To je podmínkou, jelikož nemá smysl bojovat proti vůli občanů. Jsme s našimi názory totiž v Parlamentu zcela osamoceni, ale většině českých voličů je to evidentně jedno. Brzy ale může být již zcela pozdě.

A já znovu opakuji, že jsem přesvědčen, že islám do České republiky nepatří. A naše vláda mlčí a nic legislativně nedělá pro to, abychom zabránili dalšímu průniku radikálních islamistů do naší republiky i do EU. Trvám na tom, aby všichni, kdo chtějí žít s námi v naší krásné zemi, dodržovali naše pravidla. Ostentativní vymezování není správnou cestou k pokojnému a mírovému soužití. Ne Češi, ale přistěhovalci se musí přizpůsobit. Pakliže není nějaký cizinec v naší zemi spokojený, může kdykoliv využít výhodu naší demokracie – práva odejít. Nikoho nenutíme, aby tady zůstal. Islamisté žádají po Evropě toleranci, přitom sami jsou absolutně netolerantní k nám i k našim zvyklostem. Tuto nevyváženost odmítám, ale Úsvit je v Parlamentu s těmito názory zcela osamocený.

Když se poohlédnu za prvním rokem Úsvitu ve Sněmovně, tak je zcela zřejmé, že média a političtí konkurenti pochopili, že náš (Úsvitu) program přímé demokracie a přímé odpovědnosti politiků či soudců nelze kritizovat, jelikož by automaticky dělali z lidí hlupáky. A jen by Úsvitu přidávali kladné body. Navíc tento systém funguje v nejvyspělejších zemích světa, jelikož přímá odpovědnost a přímá kontrola je tím nejlepším lékem na odpovědné hospodaření státu (politiků) a na spokojené životy občanů.

Proto se nás snaží média i političtí konkurenti neustále dehonestovat a pomluvit jinak – ze mně, z polovičního Japonce dělají rasistu a xenofoba, přestože jsem v životě nic rasistického ani jednou neřekl, nikdy jsem nedělil lidi na bíle, černé či žluté. Naopak já sám mám s rasismem celoživotně negativní zkušenosti. Já dělím lidi jinak – na slušné a na neslušné. A trvám na tom, že chci podporovat především ty slušné.

A co je xenofobní na tom, že mám strach z radikálního islámu a odmítám jeho pronikání do České republiky? Nebo že odmítám miliony ekonomických imigrantů, což nám reálně hrozí v souvislosti s krizí na Ukrajině či v afrických zemích, jelikož pro mně je na prvním místě práce pro naše občany a zachování českého a moravského charakteru naší země, země, kterou po staletí budovali moji a Vaši předci? Stejně tak je na Úsvit celoroční mediální blokáda, dokonce i ve veřejnoprávních médiích nedostáváme prostor mluvit o našich návrzích či stanoviscích jak k zákonům, tak k aktuálním událostem.

A nejúsměvnější je nálepka populisty, přestože já vždy ke každému problému uvádím i konkrétní návrh řešení v drtivé většině převzatý z nejvyspělejších západních zemí. Vládnoucí oligarchie, a to jak politická, tak i podnikatelská, si ale skutečné hluboké změny nepřeje. Proto mimo jiné vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL hlasovala na jaře proti návrhu zákona Úsvitu o osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků a všech, kdo hospodaří s veřejnými prostředky. Proto hlasovali proti našemu návrhu na skutečně široký demokratický návrh zákona o referendu. A sami teď navrhují nefunkční okleštěný, aby lidé ve skutečnosti o ničem hlasovat nemohli. Stávající systém jim vyhovuje. To jsou lidé opravdu tak slepí a stačí jim dostat na ulici koblihu? Dokonce jsem snad jako jediný aktivní politik sepsal svoje vize a návrhy řešení do několika knih, aby to bylo trvale černé na bílém a všichni se mohli přesvědčit, že neměním názory tak jak se hodí.

Tak to u nás dopadá, když nemá protistrana žádné konkrétní argumenty. Prostě druhého všemožně pomlouvá a špiní. Hnus.

Vláda ČSSD, ANO, KDU-ČSL je již téměř rok u moci a zatím jsme svědky velmi drahého líbivého marketingu a populistických slibů. A já Vám již nyní říkám, až se za další rok podíváte do svých peněženek – to už bude vláda u moci celé dva roky – nebudete tam mít ani víc, ani nebude líp. Vidím činnost této vlády každý den z blízka a jsem o tom již nyní zcela přesvědčen. Dostali jsme se v naší republice již tak daleko, že se i za pravdu musí v médiích platit. Respektive, kdo nezaplatí, nemá šanci svůj názor sdělit, a je jedno jestli je to pravda nebo absolutní lež.

Za sebe Vám slibuji, že budu nadále neúnavně bojovat za program přímé demokracie jako jediného funkčního řešení prověřeného nejvyspělejšími zeměmi. Bez skutečně masové podpory Vás občanů to ale půjde velmi obtížně – proto agitujte mezi lidmi, mluvte kolem sebe o potřebných změnách co navrhujeme.

Nic není bez naděje.

Někdo chytřejší napsal: „Když se rozhýbe spodní vrstva, vršek spadne“.

Vážení občané, nenechme neodpovědné v domnění, že jejich neodpovědnost je věčná.

Vážení občané – naštvěte se.

Slušní lidé – ozývejte se.

Bez Vás, slušné mlčící většiny, změna nikdy nepřijde.

Děkuji.

Tomio Okamura 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Na zaměstnance musí stát přispět více

13:17 Senátor Valenta: Na zaměstnance musí stát přispět více

Komentář na facebookovém profilu k podpoře podnikání ze strany státu během koronavirové krize