Okamura: Vážená vládo, pánové ministři, zkuste alespoň základní body svého programu plnit!

03.06.2014 14:53

Výroky ministra Babiše

Okamura: Vážená vládo, pánové ministři, zkuste alespoň základní body svého programu plnit!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura
reklama

Anketa

Pro komunální volby v Praze se formují nová hnutí. O jakém jste doposud slyšeli?

7%
hlasovalo: 2309 lidí
Velmi překvapivá jsou slova pana ministra Babiše o tom, že některé systémové změny, které se mají přijmout, jsou - jeho slovy - BLBĚ.

Tedy zrušení druhého pilíře, zrušení poplatků ve zdravotnictví, snížení DPH na léky. Tyto programové body jsou přitom základem programového prohlášení vlády a stojí na nich současné koalice. A to samé obhajovalo před volbami i hnutí ANO.

Je zcela v pořádku, když ministr financí je odpovědný a hledá peníze pro naplnění státní kasy. Není ale v pořádku, že se tak děje v příkrém rozporu v programem, který byl před půl rokem slíben voličům. Jsou tu miliony voličů, které politikům a jejich stranám svěřili mandát proto, aby plnili volební program tzn. zrušili například poplatky v nemocnici, aby se snížilo DPH u léků a samozřejmě, aby politici zabránili tunelování veřejného důchodového pojištění komerčními pojišťovnami. Samozřejmě není to první porušení vládního prohlášení a předvolebních slibů – připomeňme, že vláda odmítla například náš návrh novely exekučního řádu, který by omezil byznys s dluhy, a pochopitelně vláda odmítla i návrh zákona o referendu, který principiálně dokonce vycházel z návrhu ČSSD.
Nám z opozice nezbývá než jen protestovat: “Vážená vládo, pánové ministři, zkuste alespoň základní body svého programu plnit!“

A dodáváme, že hnutí Úsvit trvá na zrušení poplatků ve zdravotnictví (přijatelný je pro nás pouze poplatek za pobyt v nemocnici v rozumné výši), snížení DPH na léky a zrušení druhého důchodového pilíře.

Navzdory tomu, že tu ještě nemáme demokracii, ve které by bylo možné volat politiky k odpovědnosti, tak i přesto mají voliči v nejbližších volbách možnost svůj názor říct a doufáme, že to udělají.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Úsvit přímé demokracie

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macků (KDU-ČSL): Hráze rybníků čekají opravy

11:17 Macků (KDU-ČSL): Hráze rybníků čekají opravy

Dačice se problematice zadržování vody v krajině věnují dlouhodobě, protože po kůrovcové kalamitě se…