Okamura: Vládní návrh o prokazování původu majetku je bezzubý

06.08.2014 17:25

Vyjádření k návrhu vlády o prokazování původu majetku.

Okamura: Vládní návrh o prokazování původu majetku je bezzubý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Dnes se na jednání vlády odehrála debata nad takzvaným prokazováním původu majetku. Vládní návrh se nám zdá jako velmi mírná varianta majetkového přiznání, je z našeho pohledu bezzubý, jelikož nikde není dané, kdo bude muset své majetky prokazovat. Pokud to necháme pouze na libovůli finanční úředníka, hrozí nebezpečí, že nad svým kamarádem s jachtou a sporťákem přivře oči. Návrh se také nemá vztahovat na minulost. Nemůžeme přeci zavírat oči nad tím, že se tu desítky let kradlo a udělat za tím tlustou čáru. Přičemž upozorňujeme, že minimálně údaje za posledních 20 let má finanční a katastrální úřad o každém z nás k dispozici, a i v minulosti platila povinnost daně platit a neokrádat stát.

Zavedení institutu majetkového přiznání je jedním z klíčových bodů programu hnutí Úsvit a princip našeho návrhu je jednoduchý a ověřený z mnoha zemí. Občané s majetkem nad 20 milionů korun by podávali majetková přiznání. Příslušné finanční úřady by pak ověřovaly, jestli si svůj majetek mohli pořídit z legálně přiznaných a řádně zdaněných příjmů. Například pokud je někdo státní úředník a má plat v řádu desítek tisíc korun, je velmi podivné, pokud má vilu, 3 auta a jachtu. Všechen majetek, který nelze legálně doložit, má být podle nás zdaněn 100 % daní. V této souvislosti je podle nás potřeba porovnat i dosud odevzdaná daňová přiznání s nabytým majetkem (např. údaje z katastru nemovistostí) i zpětně do minulosti, abychom odhalili všechny zločiny, které se tu na posledních 20 let staly.
 Jednání o majetkových přiznáních budou pokračovat. Budeme bedlivě sledovat další přípravu na ministerstvu financí a projednávání na vládě. Naše heslo je jasné: Co si kdo nakradl, musí zase vrátit.

Tomio Okamura – předseda hnutí Úsvit přímé demokracie

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomio Okamura

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…