Olšáková (Kandidátka mladých): Na poliklinice se chystá nové pracoviště rentgenu

12. 8. 2019 11:30

Od 1. září do ambulance vstupuje nový nájemce, který pracoviště vybaví vlastním rentgenem a sonografickým zařízením. Nyní probíhají stavební úpravy, a proto má RTG pracoviště do konce prázdnin výluku. Pacienti jsou odkazováni do Slavičína, Vsetína či Zlína.

Olšáková (Kandidátka mladých): Na poliklinice se chystá nové pracoviště rentgenu
Foto: archiv starostky
Popisek: Starostka Města Valašské Klobouky Mgr. Eliška Olšáková

Až do konce prázdnin bude mít výluku radiodiagnostické oddělení na Valašskokloboucké poliklinice. Důvodem jsou probíhající stavební úpravy, které uzpůsobují podmínky pro instalaci nového moderního rentgenu. Ten s sebou do Valašských Klobouk přináší nový nájemce ambulance, který začne první pacienty přijímat od září.

„Původní rentgen pořídilo město Valašské Klobouky v roce 2004. Zařízení už bylo po všech stránkách zastaralé a stále častěji vyžadovalo výměny náhradních dílů a jiné opravy, což pro polikliniku představovalo značnou finanční zátěž. Na základě výzvy města vyhlásil Krajský úřad Zlínského kraje na obsazení radiodiagnostického pracoviště výběrové řízení. Od 1. září jej tedy bude provozovat firma Rentgen Valašské Klobouky, která do ambulance nastoupí i s vlastním rentgenem a sonografickým vybavením, takže péče o pacienty z našeho města i spádového regionu bude zachována,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

„Po dobu výluky rentgenu jsou pacienti odkazováni na pracoviště ve Slavičíně, případně ve Vsetíně či Zlíně. Prosíme je o shovívavost s tímto omezením a věříme, že přivítají komfort a kvalitu, kterou jim nové zařízení v modernizované ambulanci přinese,“ řekl Ivan Kovalčík, ředitel Valašskokloboucké polikliniky.

Město Valašské Klobouky touto cestou děkuje MUDr. Evě Trávníčkové za dlouholetou a kvalitní odbornou péči, kterou pacientům z Valašských Klobouk i širokého okolí věnovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Živnostníci zbystřete. Tohle se týká i Vás

22:19 Kolovratník (ANO): Živnostníci zbystřete. Tohle se týká i Vás

Před volbami jsme slibovali, že ulevíme živnostníkům a podpoříme jejich podnikání. Jedním ze souborů…