Opatrný (ANO): Město připravuje úpravy veřejného prostranství v ulici Vejvanovského

29.03.2023 22:59 | Zprávy

Vedení kroměřížské radnice chystá revitalizaci veřejného prostoru v ulici Vejvanovského. Radní již schválili vypracování příslušné studie.

Opatrný (ANO): Město připravuje úpravy veřejného prostranství v ulici Vejvanovského
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Vejvanovského ulice je místem, kde se pohybuje hodně lidí. Stav lokality, kde se mimo jiné nachází tržnice, je však nevyhovující. Rádi bychom proto tento prostor upravili tak, aby svým vzhledem odpovídal městu s památkami UNESCO a aby byl pro občany uživatelsky přívětivější,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný. 

Zpracovatel studie by měl vyhodnotit stávající stav lokality a navrhnout celkové řešení daného území. „Měl by zvážit vhodnost umístění tržiště, zeleně i mobiliáře, navrhnout komplexní dopravní řešení, tedy organizaci pěší dopravy, cyklistů i automobilové dopravy, a to včetně umístění parkovacích míst,“ popsala vedoucí odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Součástí studie by měl být také odhad investičních nákladů. „V každém případě bychom chtěli na revitalizaci Vejvanovského ulice získat dotaci z evropských fondů nebo ze státního rozpočtu. Záležet bude na tom, jaké dotační výzvy budou aktuálně vypsány,“ dodal Opatrný.

Vejvanovského ulice se nachází severovýchodně od centra města. Z ulice vede jeden ze vstupů do Podzámecké zahrady. Vejvanovského ulicí také procházejí lidé, kteří jdou do centra pěšky z autobusového či vlakového nádraží, a také tudy jezdí cyklisté. Významný je počet parkovacích míst, která jsou, přestože stání je zpoplatněno, díky blízkosti ulice od historického centra Kroměříže hojně využívána.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …