Orel (Zelení): Prezidentské volby jsou výjimkou

21.01.2023 17:21 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu prezidentských voleb

Orel (Zelení): Prezidentské volby jsou výjimkou
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Petr Orel (SZ)

Už nejsem veřejnou osobou, a tak jsem zanechal komentování různých politických či společenských události na Facebooku a přiznávám, že můj vztah k sociálním sítím všeho druhu je velmi laxní a dokážu bez nich žít. Prezidentské volby jsou však výjimkou a dovolím si veřejně podpořit v druhém kole prezidentských voleb pana Petra Pavla, generála ve výslužbě.

Jsem přesvědčen, že si svou nešťastnou komunistickou minulost velmi tvrdě odpracoval, a to ve prospěch České republiky. Je to kandidát, u kterého jsem zaznamenal také zájem o problematiku životního prostředí, a nikterak nezpochybňuje vážnost klimatických změn a poruch.

Vnímám ho jako člověka, který bude ve funkci hlavy státu chovat racionálně a bude podporovat naše členství v Evropské unii či Severoatlantické alianci. Nebude nás obracet východním směrem, k Rusku či Číně.

Z mého pohledu je tedy úplný opak toho, co vnímám u druhého postupujícího do druhého kola prezidentských voleb, Andreje Babiše. Člověka, kterého jsem v Senátu zažil jen jako ministra financí, jako premiér navštívil Senát snad jen jednou, jinak neměl odvahu čelit kritice své vlády. Je to bezesporu tvrdý a zřejmě i bezohledný podnikatel, ale určitě ne státník a někdo, kdo by pozitivně mohl reprezentovat naši vlast.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

23:08 Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

Hlavní město uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit …