Osmička sobě: Kampaň vrcholí, na Praze 8 se propichují pneumatiky

01.10.2014 14:30

Komunální volby proběhnou již za deset dní a v některých pražských čtvrtích očividně stoupají emoce. Na Praze 8 někdo propíchl všechny pneumatiky u auta kandidátovi sdružení Osmička sobě, v jehož čele stojí bývalý šéfredaktor časopisu Respekt Tomáš Němeček.

Osmička sobě: Kampaň vrcholí, na Praze 8 se propichují pneumatiky
Foto: Osmička sobě
Popisek: Politické uskupení Osmička sobě
reklama

K propíchnutí pneumatik u auta známého lékaře došlo v noci přímo před jeho domem. Lékař a kandidát sdružení měl auto oblepené samolepkami sdružení Osmička sobě, proto se domnívá, že útok byl politicky motivován. Sdružení se s podobnými případy cíleného vandalismu potýká již od začátku kampaně. Již několikrát jim někdo strhl plakáty a rozřezal plachty, které si přívrženci sdružení vyvěsili na ploty.

Osmička sobě nedávno zveřejnila důvody 450tisícové pokuty, kterou udělil antimonopolní úřad radnici Prahy 8 za netransparentní výběrové řízení pro stavbu nové radnici za 1,2 miliardy. Zakázku získala firma Metrostav Developments a.s.

Jiné politické strany zatím žádné podobné případy vandalismu nehlásí. „Zdá se, že útoky se soustředí jen na nás. Navíc míří na plachty, které visí na frekventovaných místech jako je například Kobyliské náměstí,“ říká lídr kandidátky Němeček. Ten už má s útoky na Praze 8 zkušenosti z dob novinářského působení. Před deseti lety, když pracoval ještě jako šéfredaktor časopisu Respekt, byl před svým domem na Praze 8 napaden neznámými útočníky. Jednalo se pravděpodobně o mostecký gang vyděračů, o kterém tehdy časopis psal, ač případ nebyl nikdy vyřešen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Problémy s Kůží

7:37 Laudát (KAN): Problémy s Kůží

Komentář na facebookovém profilu k majetkovým potížím ministra Arenbergera.