Ostrava: Město navštívili během jedné hodiny dva velvyslanci

20. 1. 2019 19:03

Dva velvyslanci navštívili ve čtvrtek 17. listopadu během jedné hodiny ostravskou radnici. Mexická velvyslankyně se účastnila Dne mexické kuchyně a slavnostní zakončení akce v prostorách magistrátu. Moldavský velvyslanec zase jednal s primátorem o možnostech spolupráce.

Ostrava: Město navštívili během jedné hodiny dva velvyslanci
Foto: worldwide.com
Popisek: Ostrava, ilustrační foto

 

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny uspořádala 17. ledna Den mexické kuchyně. Kuchařky uvařily dětem jednoduchá a přitom zdravá jídla největšího státu střední Ameriky. Žáci školy se zabývali kulturou Mexika a připravili kulturní vystoupení v duchu mexických rytmů. Samozřejmě si k obědu dali tortillovou polévku, tacos s kuřecí tingou, fazolemi a guacamole a jako dezert Tamal de chocolate. Školu navštívila velvyslankyně Mexika Leonora Rueda Gutierrez, kterou program dětí nadchl. Byl tak úspěšný, že si jej rodiče dětí vyžádali a žáci všechna vystoupení z projektového dne věnované Mexiku předvedli rodičů, prarodičům a veřejnosti v odpoledních hodinách.

Velvyslankyně mezitím navštívila ostravskou radnici, kde ji přijala náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová. „Projektový Dne mexické kuchyně není jen o jídle, ale také o kultuře a lidech krásné země, jakou je Mexiko,“ řekla náměstkyně Andrea Hoffmannová. Společně pak zhlédly vystoupení studentů hladnovského gymnázia. Latinskoamerické písně nadchly velvyslankyni. „Děkuji za krásné vystoupení. Jsme ráda, že moje návštěva Ostravy se nenese jen v politickém duchu, ale zapojily se do ní děti,“ usmívala se velvyslankyně. Poté si společně s náměstkyní prohlédly prostory ostravské Nové radnice.

Ve stejném čase jednal ostravský primátor s moldavským velvyslancem Vitalie Rusuem. zabývali se možnostmi obchodu. „Jaké jsou komodity, které tvoří největší část exportu Moldávie?“ zajímal se primátor Tomáš Macura. „Nejvíc exportujeme víno, koňaky, komponenty pro automobilový průmysl a hodně se v poslední době zaměřujeme na nové technologie,“ vypočet velvyslanec. Řeč se stočila na víno, které by mohlo být zajímavým exportním artiklem do České republiky. Velvyslanec se zajímal rovněž o kulturu a možnost vystoupení moldavských souborů na festivalu Folklor bez hranic.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Konzumace návykových látek představuje vysokou zátěž pro veřejné rozpočty

15:34 Ministryně Schillerová: Konzumace návykových látek představuje vysokou zátěž pro veřejné rozpočty

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 10. 2019 ke třetímu čtení vládního návrhu zákona, k…