Pajonk (Svobodní): Rozeštvat lidi, a komu tím pomůžete?

01.04.2015 10:42 | Zprávy

Odboráři, pan premiér a pan ministr financí posledních pár let neustále opakují dokola jednu a tutéž písničku: „Zaměstnanec platí daně, živnostník ne.“

Pajonk (Svobodní): Rozeštvat lidi, a komu tím pomůžete?
Foto: Archiv T. Pajonka
Popisek: Tomáš Pajonk

Záměrně opomíjejí říci, že to tak není, živnostník nemá placenou dovolenou, nemá jistotu zakázek a nemá jistotu, že mu zaplatí. Zákazníky si musí sehnat sám.

Vláda se nám snaží nabulíkovat, že na jedné straně jsou pracovití zaměstnanci a na druhé straně pak na systému parazitující živnostníci.

Takový spor je totiž pro mnohé politiky základem úspěchu. Rozeštvat lidi proti sobě. Zaměstnance proti živnostníkům. Muže proti ženám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minčič (ODS): Od píky

17:38 Minčič (ODS): Od píky

Komentář člena ODS Liberec Jiřího Minčiče k aktuálnímu dění nejen ve straně, ale na politické pravic…