Pardubický kraj hledá cestu pro elektrickou přípojku na tvrz Bouda

30.05.2014 7:37

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud, si na dělostřelecké tvrzi Bouda zatím bohužel zpívat nemohou. Připojení do distribuční sítě, o které Pardubický kraj jako vlastník objektu usiluje, zkomplikovalo jednání s majiteli pozemků. Informoval o tom krajské radní hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Pardubický kraj hledá cestu pro elektrickou přípojku na tvrz Bouda
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

Připojení tvrze bylo zvažováno ze třech míst – z Těchonína, z Boříkovic a ze Suchého vrchu. Po prohlídce možných tras byla jako nejvhodnější vybrána trasa z Těchonína. Přitom se předpokládalo uložení kabelu do stávající lesní cesty. Po rozpracování projektové dokumentace však vyvstal problém s vlastníky pozemků, kteří nesouhlasili s prováděním zemních prací a s uložením kabelu na svých pozemcích. „Tyto pozemky není možné trasou kabelu obejít, protože by trasa vedla zalesněným terénem. Z toho důvodu bylo třeba vyhledat jinou vhodnou cestu. Po jednání s vlastníky pozemků se jako nejvhodnější jeví trasa ze Suchého vrchu. Rada proto posunula termín předložení nových závěrů do konce letošního roku,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický.

Dělostřeleckou tvrz Bouda získal Pardubický kraj do vlastnictví v roce 2011. Je situována v lesním masivu, v prostoru značně odlehlém od nejbližších obcí. Jde o obrovský pevnostní objekt, s pěti bojovými „sruby“ a podzemním systémem chodeb a sálů o celkové délce 1,5 kilometrů. Provoz objektu je závislý na dodávce elektrické energie.  Ta je pro tvrz Bouda v současnosti zajišťována dvojicí stabilních dieselgenerátorů, jejichž provoz je však velmi náročný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

22:27 Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění některé zák…