Paroubek: Analytik Lidového domu objevuje Ameriku

13.02.2015 4:31 | Zprávy

Dnes jsem se upřímně pobavil při čtení článku L. Jelínka s názvem Babiš si vyhlédl nevěstu. L. Jelínek, přední analytik Lidového domu, se zde obírá pravděpodobnou strategií A. Babiše v blízkém budoucnu a objevuje Ameriku v podobě možnosti vytvoření předvolební aliance hnutí ANO a hnutí STAN.

Paroubek: Analytik Lidového domu objevuje Ameriku
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Již před mnoha měsíci jsem na kroky A. Babiše, které nutně přijdou, upozorňoval. Jedním z těch kroků bude i snaha A. Babiše získat do předvolební koalice pro volby do Poslanecké sněmovny hnutí STAN.

To by mělo následující důsledky:

1.   Existenčně by to vyřídilo jednoho z konkurentů hnutí ANO na pravici, kterým je TOP 09. A myslím, že M. Kalousek toto své existenční ohrožení velmi dobře chápe, což se projevuje v jeho ostrých výrocích proti hnutí ANO a A. Babišovi osobně.

2.   Spojení ANO s hnutím Starostů by také posílilo hnutí A. Babiše jak ve volebním výsledku ve sněmovních, krajských i senátních volbách, tak co do „vybavení“ kádry pro budoucí vládnutí. A. Babiš by tímto spojením získal celostátní strukturu složenou z velmi schopných zkušených a ve svých regionech vážených osobností – starostů, kteří umí organizovat, veřejně vystupovat, a jsou použitelní ve všech úrovních státní správy i na kandidátky do krajských voleb atd.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Paroubek - profil

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Mají suverénní média, přesto neplatí poplatky

7:04 Pokorná Jermanová (ANO): Mají suverénní média, přesto neplatí poplatky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke koncesionářským poplatkům.