Paroubek: Babišovým firmám se státní zakázky jen hrnou

22.06.2015 16:35 | Zprávy

Babišova firma Animalco spadající do holdingu Agrofertu vyhrála tendr na dodávku masa Správě státních hmotných rezerv, a to poté, co první tendr správa loni zrušila z důvodu, že se do soutěže přihlásily čtyři firmy, včetně Animalca, ale tři z nich (opět včetně Animalca) nesplňovaly požadavky, a tak je správa rezerv ze soutěže vyřadila.

Paroubek: Babišovým firmám se státní zakázky jen hrnou
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Nyní se vývěrového řízení účastnily dvě firmy a Babišovo Animalco vyhrálo jednak kvůli změně podmínek a jednak proto, že druhá firma, Mrazírny Plzeň-Dýšina, která se účastnila i prvního tendru, kvalifikační podmínky druhé soutěže nesplnila… Stálo by za to vědět, kterépak podmínky to byly.

Babišovo Animalco tak může za dodání 500 tun zmrazeného masa a za tři roky jeho uskladňování získat od Správy státních hmotných rezerv 46,4 miliony korun.

Před několika týdny v médiích objevila informace o tom, že společnost Lin spadající do mediální divize Agrofertu vyhrála státní zakázku Czech Tourismu na propagaci turistiky. Za 5,4 milionu korun má zajistit propagaci turistického potenciálu ČR, a to prostřednictvím rozhlasového pořadu, který představí 17 turistických regionů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Moravský znak a vlajka

22:01 Koudelka (Trikolora): Moravský znak a vlajka

Dne 5. července na Den Moravy a svátek sv. Cyrila a Metoděje se vyvěšují moravské vlajky.