Paroubek: Bezuzdné útoky činitelů TOP 09 na prezidenta Zemana

10.10.2014 17:38 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Mám k prezidentu Zemanovi v řadě otázek výhrady, které se týkají domácí i zahraniční politiky. Ale útoky, které na prezidenta Zemana pořádala TOP 09 na závěrečné akci své předvolební kampaně, považuji za skutečný vrchol.

Paroubek: Bezuzdné útoky činitelů TOP 09 na prezidenta Zemana
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Hovořit s vážnou tváří o tom, že nyní nemáme v podstatě žádnou zahraniční politiku, je absolutní tupost. A to již zcela odhlížím od toho, že prezidentovy údajné rošťárny v zásadě nemají s komunální politikou nic společného. TOP 09 chce svými trapnými útoky na M. Zemana zakrýt svou vlastní naprostou bezprogramovost.

Pochopitelně je třeba v této souvislosti také připomenout, že v letech 2007–2013 byl klíčovým mužem, který ovládal zahraniční politiku českého státu, K. Schwarzenberg, předseda TOP 09. A v té době, kdy byl tento muž ministrem zahraničí, se Česká republika stala páriou v EU. V této době také tehdejší pravicová vláda soustavně urážela muslimské, a zejména arabské státy a svým jednostranným hodnocením izraelsko-arabského vztahu se dostala do mezinárodní izolace, nebo přesněji přímo do opovržení rozvojových zemí světa. A byla to samozřejmě vláda s účastí hlavních protagonistů TOP 09, Kalouska a Schwarzenberga, která udělala vše proto, aby zkomplikovala vztahy se zeměmi BRICS. Zejména s Ruskem, Čínou a s Brazílií (v tomto případě naprostým nezájmem o spolupráci s touto zemí).

A konečně to byla vláda ministra Topolánka, v níž byl ministrem zahraničí taktéž K. Schwarzenberg (tentokráte však za zelené), která ztratila (a už nikdy nezíská) ideově spřízněného protektora – prezidenta – z řad konzervativních republikánů G. Bushe, jenž uplatňováním politiky silného klacku učinil pozici USA ve světě mnohem složitější, než tomu bylo za jeho předchůdců (i za nástupce B. Obamy).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…