Paroubek: Bude mít Hamáček klid na práci?

14.08.2018 13:09 | Zprávy
autor: PV

V sobotním Právu byl zveřejněn rozhovor s předsedou sociální demokracie a vicepremiérem Janem Hamáčkem. Je dobře, že Jan Hamáček hovoří úplně otevřeně o tom, že v podzimních komunálních a doplňovacích senátních volbách nepůjde sociální demokracii o vítězství, ale v souvislosti s „bolestnými ztrátami“, půjde o „minimalizaci škod“.

Paroubek: Bude mít Hamáček klid na práci?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Předseda strany těžko může říci na přímou otázku, že za volební výsledek z podzimních voleb neponesou odpovědnost předseda strany Hamáček či první místopředseda Zimola. Jenže s tou odpovědností je to trochu složitější. Oba dva nejvyšší funkcionáři ČSSD byli zvoleni do svých funkcí před pár měsíci na sjezdu ČSSD a poté, co strana tragickým způsobem neuspěla ve sněmovních volbách. Současné vedení má k dispozici patnáctičlenný poslanecký klub a v krajích a ve významné části okresů dále působí stranické struktury spojené myšlenkově i fakticky se Sobotkovým vedením, které se jen velmi obtížně adaptují na totálně změněnou politickou pozici ČSSD.

Hamáček se Zimolou přesvědčili většinu strany, která se k tomu vyjádřila ve vnitrostranickém referendu, že je vhodné a užitečné pro ČSSD jít do vlády. A to se také stalo. Ministři za ČSSD tak budou mít šanci ovlivňovat celostátní politiku, být vidět. Zvýší se tak šance pro postupnou resuscitaci volební podpory ČSSD. To, že strana je stále v krizové situaci, ze které jí nové vedení postupně vymaňuje, musí být každému zřejmé. Já nemusím být politicky korektní jako Jan Hamáček, ale mluvit v souvislosti s očekávatelným velmi nepříznivým volebním výsledkem o politické odpovědnosti obou nejvyšších funkcionářů ČSSD, je přímo úsměvné. Ta adresa pro stanovení politické odpovědnosti za podzimní volební výsledek je přece někde jinde. Je u pánů Sobotky a Chovance, kteří stranu svým neumětelstvím do současného stavu dostali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…