Paroubek: ČNB vytrvale klame veřejnost

10.01.2016 21:48

V argumentaci šéfů ČNB zdůvodňující intervence proti posilování české koruny se velmi často objevuje, že intervenční politika ČNB pomohla českým firmám vyvážejícím na zahraniční trhy zboží.

Paroubek: ČNB vytrvale klame veřejnost
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Podle průzkumu ČSOB, který byl alespoň z malé části zveřejněn, podle firem samotných uškodily intervence zhruba třetině českých firem, a naopak jen sedmině pomohly. ČNB za ně utratila 400 miliard korun českých daňových poplatníků.

Upozorňuji na tento problém již více než dva roky a musím konstatovat, že české politické špičky jsou touto intervencí ČNB stále méně znepokojeny. Premiér Sobotka toto vyhazování peněz z okna přímo podpořil, ministr financí Babiš mlčí, tak aby na jeho slova došlo, a prezident Zeman již téměř rok nic negativního na adresu vedení ČNB neřekl. Možná proto, že ve vedení ČNB je již skoro rok jeho starý kamarád Jiří Rusnok, který sice o bankovnictví mnoho neví, ale rovněž patří mezi stoupence politiky intervencí.

Bankovní rada ČNB zatím vůbec neozřejmila, jakým způsobem chce z politiky intervencí vyklouznout. Jakým způsobem to udělá… Není třeba vůbec pochybovat o tom, že to bude české daňové poplatníky a firmy zase něco stát…

Jiří Paroubek

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sláma (Trikolora): Henry Kissinger, muž který svůj dlouhý život nepromarnil

7:17 Sláma (Trikolora): Henry Kissinger, muž který svůj dlouhý život nepromarnil

Jeho neotřelost, pragmatismus, oproštění od ideových dogmat bylo něco, čím skutečně své okolí převyš…