Paroubek (ČSSD): Debakl diskuse o obraně státu ve sněmovně

27.03.2025 15:08 | Monitoring

A vlastně debakl diskusí v rámci tzv. koalice ochotných o vojenské pomoci Ukrajině. Spojené státy a Rusko spolu při jednáních v Saudské Arábii došly poměrně daleko. Na stole je dohodnuté příměří, které by znamenalo, že by se Černé moře stalo pro obě země bezpečnou zónou bez útoků z obou stran.

Paroubek (ČSSD): Debakl diskuse o obraně státu ve sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Dále, že by přestaly útoky na strategickou infrastrukturu na obou stranách rusko-ukrajinské hranice. Rusko ovšem souhlas s tímto částečným příměřím ihned v Rijádu podmínilo např. návratem jeho bank do mezinárodního zúčtovacího systému a zrušení některých dalších sankcí. 

Ukrajinci ovšem křičí, že žádné dodatečné podmínky je nezajímají. Ale vyjednavači Spojených států vědí, o co se jedná. Ovšem Spojené státy budou muset o postupném omezování sankcí vůči Rusku a jejich uplatnění, které stejně podstatněji ekonomiku Ruska neovlivnilo, mluvit a dohodnout se s EU. Francie a Velká Británie (a v tuto chvíli nemůžeme vůbec hovořit o tom, co chce Německo, které sestavuje novou vládu) jsou pro pokračování války. Prý je potřeba, jak to sdělil 20. března zatím poslední summit EU, donutit Rusko k míru silou. Podobné nesmysly slýcháme už přes tři roky a zdá se, že se přehlídka vítězných ukrajinských vojsk na Rudém náměstí nebude konat.

Jen tak mimochodem, na již zmíněném summitu EU byl zamítnut návrh „ministryně zahraniční EU“ K. Kallasové na poskytnutí dalších 40 miliard eur na pomoc Kyjevu. Nebyl přijat ani návrh na vyčlenění 5 miliard eur na nákup dvou milionů dělostřeleckých granátů. Francouzský prezident Macron a britský premiér Starmer však blouzní o vyslání 30 000 vojáků zemí EU (rozuměj: NATO) jako mírové síly na Ukrajinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Dějiny jasně ukazují, že agresora nelze zastavit ústupky nebo pasivitou

18:09 Premiér Fiala: Dějiny jasně ukazují, že agresora nelze zastavit ústupky nebo pasivitou

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 8. května 2025 zúčastnil pietního aktu na pražském Vítkov…