Paroubek: Česká republika má nejhloupější pravici na světě

17. 9. 2015 9:10

Takto kdysi charakterizoval francouzskou pravici někdejší lídr francouzských socialistů, a to ještě před de Gaullovým příchodem k moci v roce 1959. Debakl pravicové politiky zejména v období vlády P. Nečase způsobil, že se na české politické scéně objevilo rádoby nepolitické hnutí proti politikům vedené A. Babišem. Ten nyní směřuje k tomu, aby neschopné české tradiční pravici odvedl i další voliče…

Paroubek: Česká republika má nejhloupější pravici na světě
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Vystupování proti třináctému důchodu ve výši 600, jež mají letos v prosinci dostat všichni důchodci, které nyní předvádí pravicová opozice, je politicky sebevražedné a nedává žádný smysl.

Pro důchodce, a to zejména starodůchodce, může být 600 korun docela slušný bonus k důchodu, který koneckonců okamžitě posílí spotřebu, a tedy ještě  před Vánoci tvorbu HDP téměř o 2 miliardy korun.

Ani lidé z tradiční voličské základny příznivců TOP 09, tedy z příjmově vyšších středních vrstev, nemohou pociťovat vážné obavy z "projedení" státního rozpočtu při poskytnutí takto, z jejich hlediska, titěrné částky českým důchodcům.

Česká pravice však v podstatě vytváří opozici za každou cenu. Není schopna provádět skutečnou opoziční, a tedy výběrovou opoziční práci, a to dokonce ani v situaci, kdy jí její konání zjevně politicky poškodí…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

22:41 Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

V úterý 31.3. spustili plzeňští Piráti výrobu ochranných šítů na 3D tiskárně a připojili se tak k in…