Paroubek: Co Babiš zakrývá?

25.02.2017 16:42

Podle premiéra Sobotky zakrývá Babiš svými výroky o prodeji OKD, přenášených právě na adresu Sobotky, vlastní problémy. Ano, Babiš skutečně rád zakrývá své vlastní problémy tehdy, když jej dohánějí, s tím, že pak rád poukazuje na problémy jiných. V případě Sobotky bohužel ne tak úplně neprávem.

Paroubek: Co Babiš zakrývá?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Celá kauza prodeje minoritního podílu státu v OKD, ke kterému došlo před téměř třinácti lety, je stále otevřená. A. Babiš poukazuje na to, že B. Sobotka, tehdejší ministr financí, nechal společnost odprodat OKD za nižší cenu, nežli za kterou měla být prodána, a že prý způsobil státu škodu přes 7 miliard korun.

Ať je to jak chce, zdá se, že Babiš vytáhl na Sobotku jeden ze svých předvolebních trumfů, které budou účinné zejména na Ostravsku, v Moravskoslezském kraji. Velký problém pociťují právě na Ostravsku lidé, kteří jsou či byli nájemníky bytů OKD, jimž Bakala jako nový nabyvatel minoritního podílu OKD veřejně přislíbil, že jim byty za levný peníz odprodá. K tomu však nikdy nedošlo a před nějakým časem Bakala s velkou rozkoší všech 44 tisíc bytů i s nájemníky prodal novému nabyvateli…

Samozřejmě, že 44 tisíc nájemních bytů obývá nejméně 100 tisíc nájemníků. A to je v předvolebním boji na Ostravsku ohromná síla. Je celkem předvídatelné, jak budou právě tito lidé naladěni. Skoro bych řekl, že nebudou kvůli zpackané kauze OKD moc fandit Sobotkovi a sociální demokracii. Škoda.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Po internetu koluje nepravdivá informace o zdražování bydlení pro rodiny

22:02 Výborný (KDU-ČSL): Po internetu koluje nepravdivá informace o zdražování bydlení pro rodiny

Komentář na facebookovém profilu k údajnému poplatku z výstavby