Paroubek: Děsuplné představení české pravice ohledně české zahraniční politiky

11.09.2014 18:51

Česká pravice pod vedením K. Schwarzenberga a ODS Českou republiku postupně přivedla do naprosté mezinárodní izolace, když se svými „chytrými“ tahy postupně dobrovolně zbavila možnosti spolupráce se zeměmi BRICS a s významnou částí rozvojového světa, a dále když svými výroky a svou praktickou politikou pourážela zejména muslimské a arabské státy.

Paroubek: Děsuplné představení české pravice ohledně české zahraniční politiky
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Díky své rádoby (eurorealistické) politice se dostala do sporu s hlavním politickým proudem EU, takže ČR skončila na konci vlády pravice na periferii EU.

To vše je potřeba připomenout, pokud nyní představitelé pravice české, TOP 09 a ODS, ve Sněmovně hovořili k tématu českých vztahů k Rusku. Hlasitě se chopili tohoto politického tématu, protože vnitropolitická témata nedokáží vůbec věrohodně uchopit, a to zejména z toho důvodu, že při jejich řešení v průběhu 7 let zcela selhali.

Premiér Sobotka a vicepremiér Babiš dělají, jak jsem přesvědčen, ve složité mezinárodní situaci rozumnou a efektivní politiku, jež minimalizuje negativní dopady oboustranných sankcí (Západu vůči Rusku a Ruska vůči Západu) na český průmysl a české zemědělství. Snaží se na rozdíl od ODS a TOP 09 hájit český národní zájem.

Představitelé TOP 09 a ODS na zájmy českého hospodářství jako obvykle zvysoka kašlou.  Je jim jedno, kolik pracovních míst se uplatněním sankcí z jedné či z druhé strany ztratí a ve Sněmovně (a pokud by je někdo zval a poslouchal, dělo by se tak nesporně i na mezinárodní půdě) vedou rozsáhlé orální prosankční exhibice a ukazují svaly.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jiří Paroubek - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.