Paroubek: Děsuplné představení české pravice ohledně české zahraniční politiky

11.9.2014 6:51 odp.

Česká pravice pod vedením K. Schwarzenberga a ODS Českou republiku postupně přivedla do naprosté mezinárodní izolace, když se svými „chytrými“ tahy postupně dobrovolně zbavila možnosti spolupráce se zeměmi BRICS a s významnou částí rozvojového světa, a dále když svými výroky a svou praktickou politikou pourážela zejména muslimské a arabské státy.

Paroubek: Děsuplné představení české pravice ohledně české zahraniční politiky
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Díky své rádoby (eurorealistické) politice se dostala do sporu s hlavním politickým proudem EU, takže ČR skončila na konci vlády pravice na periferii EU.

To vše je potřeba připomenout, pokud nyní představitelé pravice české, TOP 09 a ODS, ve Sněmovně hovořili k tématu českých vztahů k Rusku. Hlasitě se chopili tohoto politického tématu, protože vnitropolitická témata nedokáží vůbec věrohodně uchopit, a to zejména z toho důvodu, že při jejich řešení v průběhu 7 let zcela selhali.

Premiér Sobotka a vicepremiér Babiš dělají, jak jsem přesvědčen, ve složité mezinárodní situaci rozumnou a efektivní politiku, jež minimalizuje negativní dopady oboustranných sankcí (Západu vůči Rusku a Ruska vůči Západu) na český průmysl a české zemědělství. Snaží se na rozdíl od ODS a TOP 09 hájit český národní zájem.

Představitelé TOP 09 a ODS na zájmy českého hospodářství jako obvykle zvysoka kašlou.  Je jim jedno, kolik pracovních míst se uplatněním sankcí z jedné či z druhé strany ztratí a ve Sněmovně (a pokud by je někdo zval a poslouchal, dělo by se tak nesporně i na mezinárodní půdě) vedou rozsáhlé orální prosankční exhibice a ukazují svaly.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jiří Paroubek - profil

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ožehavé téma – Zelenskyj a kokain. „To na něm zjistit nelze,“ řekl odborník. Ledaže by přišla druhá fáze...

10:50 Ožehavé téma – Zelenskyj a kokain. „To na něm zjistit nelze,“ řekl odborník. Ledaže by přišla druhá fáze...

„Kocáb prezidentem, bude víc legrace,“ říká s nadsázkou psycholog a uznávaný odborník na drogovou pr…