Paroubek: Existence vlády nemůže být handlem za mlčení o Babišově minulosti

27.11.2013 17:13

trana LEV 21 podporuje jak KDU-ČSL, tak i část poslanců sociální demokracie, kteří nesouhlasí s účelovým zrušením lustračního zákona.

Paroubek: Existence vlády nemůže být handlem za mlčení o Babišově minulosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Současné snahy o jeho zrušení totiž považujeme za čistě účelové, aby mohla vzniknout koaliční vláda ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL za ministerské účasti Andreje Babiše.

Důkazem toho je názorový přemet pravděpodobného budoucího premiéra Bohuslava Sobotky, který ještě 4. listopadu tohoto roku v médiích tvrdil, že lustrační osvědčení pro členy vlády „je zvyklost, která by měla být respektována i nadále“. Že by po čtrnácti dnech náhle změnil názor v tak zásadní věci je nepravděpodobné. Spíše mu byl ze strany A. Babiše přiložen – obrazně – nůž na krk.

Věstníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny v držení „českého Berlusconiho“, jak je A. Babišovi přezdíváno, vykreslují předsedu ANO 2011 jako hlavního nositele změny v české politice. Jak ale může být nositelem změny člověk, který dost možná již jednou z pohledu morálky zcela selhal? Pokud je podezření z takového selhání oprávněné, to se dozvíme v lednu, po vynesení rozsudku soudu na Slovensku.

Již dnes je ale zřejmé, že A. Babiš si prostřednictvím vyjednávání o nové vládě vymezuje prostor pro zrušení lustračního zákona. Spolupráci s StB vlastně shazuje na ducha tehdejší doby. Sestavování vlády ale není a nemůže být obyčejný handl ve prospěch jednoho člověka ve smyslu „uděláme vládu, když mi nebudete připomínat mou minulost“.

Jiří Paroubek, předseda LEV 21

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: NS - LEV 21

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Požadujeme po vládě, aby uznávala protilátky proti covidu-19

16:57 Okamura (SPD): Požadujeme po vládě, aby uznávala protilátky proti covidu-19

Komentář na facebookovém profilu k protilátkám jako možnosti prokazování bezinfekčnosti