Paroubek: Hejtman Hašek hlavním zlosynem dne

06.05.2016 5:29 | Zprávy
autor: PV

Česká mainstreamová média si našla novou oběť. Pro tentokrát je jí hejtman Hašek, který se – no považte – při položení věnců u památníku padlých sovětských vojáků v Brně nechal vyfotografovat se skupinou tzv. motorkářského gangu Nočních vlků.

Paroubek: Hejtman Hašek hlavním zlosynem dne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Na ruskou politiku mohou být různé názory. A také na V. Putina. Nevím, jaké názory má na V. Putina a na ruskou politiku M. Hašek, ale pokud tomu dobře rozumím, M. Hašek šel především a jedině uctít památku sovětských vojáků padlých na konci II. světové války při osvobozování naší vlasti.

Jeden každý z těch vojáků by jistě raději žil, nežli aby padl ve vzdálené zemi, do které jemu osobně asi vůbec nic nebylo a možná o ní před příchodem na naše území ani nikdy neslyšel. Nicméně zemřel při vykovávání svých vojenských povinností a přispěl k osvobození naší země a ke zničení německého nacistického zločinného režimu, na jehož kontě jsou desítky milionů obětí, včetně 27 milionů sovětských občanů.

Tento nacistický zločinný režim měl také odpovědnost  za smrt desíti milionů vlastních, německých, občanů. Za II. světové války, za německé okupace, zemřelo po represáliích, bylo zabito, nebo po útrapách, či  dokonce mučení zahynulo 360 tisíc československých občanů. To jsou také smutná fata. To, že Sovětský svaz nesl rozhodující tíhu bojů proti nacistickému Německu, to je také neoddiskutovatelný fakt. Na tom nic nezmění ani úsilí aktivních členů pražské kavárny, včetně ministra za ČSSD J. Dienstbiera, který Haška vcelku nevybíravě kritizuje.

Nejde přeci o to být v rozporu s oficiální linií zahraniční politiky českého státu (bylo by zajímavé se ostatně  zeptat na názor jednoho ze spolutvůrců české zahraniční politiky M. Zemana, prezidenta republiky), ale chce vyjádřit svou hlubokou úctu k lidem, kteří při osvobozování naší země ztratili to nejcennější, co měli. Své životy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…