Paroubek: Hon na teroristu v Německu

22.12.2016 14:05 | Zprávy

Po krutém útoku teroristy či teroristů v centru Berlína, nedaleko Kurfürstendammu, na návštěvníky Vánočních trhů, pokračuje německá policie v honu na teroristu, který s nákladním automobilem tento útok provedl.

Paroubek: Hon na teroristu v Německu
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Zdá se, že poslední útoky islamistckých teroristů na ruského velvyslance v Turecku, dále útok ve Švýcarsku a v Berlíně, mohou mít koordinovaný charakter. Stojí za nimi teroristická organizace Islámský stát.

Kdo se však vyznamenal, jsou někteří čeští politici, kteří, jak jinak, vidí přímou souvislost mezi imigrací do Evropy a zejména do Německa v posledním roce či dvou a terorismem. Zvláště vynikající pitomosti v tomto smyslu vyjádřil místopředseda vlády Babiš a ministr bez portfeje Chvojka. Ten jeden zdůrazňuje přímou osobní odpovědnost kancléřky Merkelové za imigraci a tedy její nepřímou odpovědnost za teroristický útok a ten druhý mluví o politickém romantismu, jenž musí skončit.

Imigrace tady přece byla už desítky let před Merkelovou. Do Německa přišlo v poválečném období několik milionů Turků a dalších mimoevropských přistěhovalců. Po tři až čtyři generace se imigranti usazovali ve Francii či Británii, a s tím dnešní administrativy těchto zemí nemají nic společného. A už vůbec ne kancléřka Merkelová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Berlín , Německo , Paroubek , terorismus

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?

A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva

16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám do Poslanecké sněmovny.