Paroubek: Jan Bureš – politolog bambula anebo hlásná trouba ČSSD v ČT?

25.08.2013 7:28 | Zprávy
autor: vasevec.cz

ČT to má jednoduché. Je už dlouho hlásnou troubou zavedených politických stran. Představitelé ODS (nezadržitelně mířící s preferencemi pod pět procent) a TOP 09 jsou v ČT24 pořád a z prostředí ČSSD se přenáší ČT24 každá titěrnost.

Paroubek: Jan Bureš – politolog bambula anebo hlásná trouba ČSSD v ČT?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Také Věci veřejné, které v žádném průzkumu (LEV 21 alespoň v obvykle nejpřesnějších průzkumech agentury SANEP má v posledním roce preference většinou mezi třemi až čtyřmi procenty), už dva roky nepřesahují svými preferencemi desetiny procent, se v ČT objevují dosti často.

Editoři ČT toho, pokud jde o podporu výše uvedených stran, nemají ještě dost, a aby zvýšili účinnost propagandistického působení na veřejnost před volbami, budou používat také jejich více méně skryté souputníky. Tzv. nezávislé odborníky. Vypadá to totiž věrohodněji, nežli kdyby hovořil někdo z příslušné strany.

Jedním z údajně nezávislých odborníků v ČT je politolog Jan Bureš z Metropolitní univerzity v Praze. Pan politolog býval donedávna členem sociální demokracie a v současné době spolupracuje úzce s Jiřím Dienstbierem. Jinak řečeno, pokud by šel místo něj do ČT23 Dienstbier, musel by být korektnější nežli J. Bureš. J. Bureš se především díky hlasům ČSSD v Senátu stal členem Rady vypečeného Ústavu pro studium totalitních režimů. Není tedy osobou nezávislou (!), ale spíše vděčnou a závislou na svých volitelích. Chápu, že mě takový stranický „odborník“ vidí podobně jako J. Dienstbier, tedy jako renegáta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.