Je to koalice lidí složená z těch, kteří ignorují základní směřování české zahraniční politiky, vycházející z principu jediné Číny, ale také lidí ideologicky předpojatých a zpozdilých bojovníků proti komunismu. Vládní lidovci ani tentokrát nezklamali a v honbě za komunistožroutskými hlasy, zejména v Praze i Brně, se vyjádřili v rozporu s politickou linií vlády, které jsou sami součástí. Opravdu neuvěřitelné.
V minulém týdnu jsem pobýval v Číně a měl jsem možnost na čínské televizi CC TV v angličtině sledovat návštěvu čínského prezidenta v Peru a také v Chile. V Peru jej přivítali členové parlamentu potleskem ve stoje a ovacemi ve stoje prezidentův projev na půdě peruánského parlamentu také skončil.
V Chile obě dvě strany, tedy chilská prezidentka a čínský prezident, bilancovali vzájemné vztahy po jedenácti letech od zahájenístrategického partnerství mezi oběma státy. Dohoda o strategické spolupráci byla podepsána oběma smluvními stranami v roce 2005, tedy v době, kdy jsem velmi úspěšnou státní návštěvou Číny po jednání s jejími nejvyššími představiteli a prosincové návštěvě předsedy čínské vlády v Praze otevřel cestu k hluboké a plodné vzájemné spolupráci.
Její prohloubení bylo možné, pokud by dál trvala vláda levého středu, v čele se sociální demokracií i po volbách. Politiku vlády po volbách však určovali Topolánek se Schwarzenbergem, a ti přesunuli svůj zájem jinam.
Postupně s pomocí prezidenta V. Klause a také v době Nečasovy vlády, dostali republiku na periferii EU. Obě pravicové vlády, včetně prezidenta Klause, byly v rámci EU vnímány jako potížisté, což ve svých důsledcích České republice nic dobrého nepřineslo. Přineslo to jen to, že ve finanční perspektivě let 2014 – 2020 Česká republika obdržela zhruba o třetinu méně peněž, než ve finanční perspektivě let 2007 – 2013, kterou jsem s EU v čele tehdejší vlády dojednával já.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…
- 4:31 Prokšanová (KSČM): Podzim života má být důstojný
- 23:08 Svárovská (Zelení): Genocida se neměří počtem obětí
- 21:03 Ministr Výborný: Zemědělství by mělo mít v EU samostatný rozpočet
- 20:07 Piráti: Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty
- 19:05 Macinka (Motoristé): Pokus o likvidaci úspěšného politika