Paroubek: Konec neřízené střely, Šlachty?

10.06.2016 17:52

Celá věc se zdá být jasná. Ten, kdo významně a veřejně lobbuje za šéfa ÚOOZ, je A. Babiš. Jeho ministr spravedlnosti Pelikán dokonce „vyhrožuje“ demisí. Asi by se ale velká škoda nestala, kdyby pan Pelikán v čele ministerstva spravedlnosti skončil.

Paroubek: Konec neřízené střely, Šlachty?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Je sice jako ministr o něco lepší nežli jeho předchůdkyně z hnutí ANO, H. Válková, ale celkově je jeho výkon tristní. A hlavně je tristní výkon a stav české justice, za nějž  by on měl jako ministr nést odpovědnost, kterou si však pochopitelně nepřipouští. A bohužel  vážný stav, ve kterém česká justice dnes je, vůbec nevidí. 

Zdá se, že republika před časem začala rotovat kolem mocenské osy, kterou neformálně  vytvořili Babiš, Nadační fond proti korupci a šéf ÚOOZ, Šlachta.

Byl jsem vždycky politickým protivníkem Nečasovy vlády. Neviděl jsem na ní a dodneška nevidím nic dobrého. Byla snad ještě horší nežli její předchůdkyně, Topolánkova vláda. Ale teatrální konec této vlády, policejní šťára na Úřadu vlády jako v peleši lotrovské, byla kontinentální ostudou, která na ČR vrhla naprosto děsuplné světlo. Je za ni plně odpovědný Šlachta a olomoucké Vrchní  státní zastupitelství a tedy i nejvyšší státní zástupce Zeman, který monstrózní akci přikryl.

Proto, pokud dnes nejvyšší státní žalobce Zeman kvíká znepokojením, že by snad Šlachta měl skončit a jaká by to byla tragédie, bylo by dobré, přibalit do kornoutu i jeho samotného. To je totiž stejná zájmová skupina lidí, kteří byli proškoleni v USA a kteří ctí zájmy největší světové velmoci, ostatně našeho největšího spojence, více nežli zájmy České republiky.

To, že se ministr vnitra Chovanec pustil do zápasu s touto zájmovou skupinou, svědčí o tom, že v něm možná je i něco dobrého, čeho jsem si dosud příliš nevšiml. V každém případě projevil politickou odvahu a to se cení. Pro ČSSD i pro další tradiční demokratické politické strany je to v zásadě existenční zápas. Pokud Šlachta zůstane a posílí svou pozici, můžeme se ještě před krajskými volbami těšit na zopakování účelových šarád typu té olomoucké. 

V kauze Vidkum ÚOOZ zabalil do jednoho balíku lidi, o jejichž lumpárnách nikdo nepochybuje, ale také třeba olomouckého hejtmana Rozbořila, na kterého nebylo za více než  půl roku možné vytáhnout ani oblíbený trumf české policie  a státního zastupitelství, kterým bývají odposlechy. Na hejtmana Rozbořila prostě nikdo nic nemá. Kdyby to měl, tak to jistě v průběhu času   vytáhne. Hejtman Rozbořil byl až do svého obvinění policií nejzajímavějším lídrem ČSSD na Moravě, který bránil v rozletu politickým  zájmům hnutí  ANO. Přitom zejména na Olomoucku má hnutí  ANO ve svých řadách zvláště neschopnou partu hlupáků, kteří, pokud budou po volbách  vládnout kraji, pro něj budou naprostým  neštěstím…

Případ kabelkové Jany

Zoufalá snaha policie a státního zastupitelství najít na kabelkovou Janu ještě něco  jiného, nežli jsou darované kabelky a různé šmuky, je naprosto podezřelá. Zdůvodnit blamáž ÚOOZ z června 2013, v důsledku které došlo k pádu naprosto neschopné a špatné Nečasovy vlády, jak se o to v minulých dnech pokusil ministr Pelikán, je jen ubohou politickou eskamotáží. Vláda by měla padat po standardní parlamentní proceduře, a nikoli policejním zákrokem. 

Ani odposlechy nechutně zveřejňované v českých médiích nesvědčí o tom, že by Nagyová cokoli podstatnějšího či podstatného někomu z Rittigovy skupiny o zprávách tajné služby BIS sdělila. Pokud bychom žili v jiné zemi, s normálně fungujícími soudy, byla by Nagyová s jistotou zbavena obvinění a soudní řízení by bylo zastaveno.

Je zřejmé, že pokud má Šlachta politické  krytí v Pelikánovi a Babišovi, už to samo o sobě vytváří na soud značný tlak. A jde zřejmě také o to vydržet s touto záležitostí u soudu až do podzimních voleb, a zlikvidovat tak zbývající šance ODS na jakýkoli významnější úspěch v těchto krajských a senátních  volbách. Babiš a spol. jsou důslední.

Šlachta by měl skončit, když už ne úplně u policie, tak v čele nějakého významného policejního útvaru. Dnešní policejní organizační   struktura, kdy jsou vedle sebe dva někdy si konkurující, a někdy dokonce protichůdně pracující policejní útvary, je špatná. Myšlenka na vytvoření jednotného útvaru, který by policii řídil a současně jako bonus přinesl ukončení trápení Šlachty (a nás všech, s výjimkou lídrů ANO) v čele ÚOOZ, je správná.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

22:26 Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha