Paroubek: Konec neřízené střely, Šlachty?

10.06.2016 17:52 | Zprávy
autor: PV

Celá věc se zdá být jasná. Ten, kdo významně a veřejně lobbuje za šéfa ÚOOZ, je A. Babiš. Jeho ministr spravedlnosti Pelikán dokonce „vyhrožuje“ demisí. Asi by se ale velká škoda nestala, kdyby pan Pelikán v čele ministerstva spravedlnosti skončil.

Paroubek: Konec neřízené střely, Šlachty?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Je sice jako ministr o něco lepší nežli jeho předchůdkyně z hnutí ANO, H. Válková, ale celkově je jeho výkon tristní. A hlavně je tristní výkon a stav české justice, za nějž  by on měl jako ministr nést odpovědnost, kterou si však pochopitelně nepřipouští. A bohužel  vážný stav, ve kterém česká justice dnes je, vůbec nevidí. 

Zdá se, že republika před časem začala rotovat kolem mocenské osy, kterou neformálně  vytvořili Babiš, Nadační fond proti korupci a šéf ÚOOZ, Šlachta.

Byl jsem vždycky politickým protivníkem Nečasovy vlády. Neviděl jsem na ní a dodneška nevidím nic dobrého. Byla snad ještě horší nežli její předchůdkyně, Topolánkova vláda. Ale teatrální konec této vlády, policejní šťára na Úřadu vlády jako v peleši lotrovské, byla kontinentální ostudou, která na ČR vrhla naprosto děsuplné světlo. Je za ni plně odpovědný Šlachta a olomoucké Vrchní  státní zastupitelství a tedy i nejvyšší státní zástupce Zeman, který monstrózní akci přikryl.

Proto, pokud dnes nejvyšší státní žalobce Zeman kvíká znepokojením, že by snad Šlachta měl skončit a jaká by to byla tragédie, bylo by dobré, přibalit do kornoutu i jeho samotného. To je totiž stejná zájmová skupina lidí, kteří byli proškoleni v USA a kteří ctí zájmy největší světové velmoci, ostatně našeho největšího spojence, více nežli zájmy České republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…