Paroubek: Návrat realismu do americké zahraniční politiky

01.04.2017 18:50

Zdá se, že v oblasti vnitřní politiky se nový americký prezident Trump pohybuje s lehkostí dinosaura. Domnívá se, že politika a vývoj společnosti je především věc byznysu. Chová se jako realitní magnát v rámci rodinného byznysu, ale stát není rodinný byznys. Naopak v oblasti zahraniční politiky je jeho politika plná nových sekvencí. A pozoruhodně zajímavých sekvencí.

Paroubek: Návrat realismu do americké zahraniční politiky
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

Vztahy k Číně ani Rusku nebude mít zřejmě D. Trump ani jeho nejbližší politické okolí zatížené resentimentem a ideologickým vnímáním světa. A to je pro vývoj mezinárodních vztahů rozhodně velice přínosné.

Poslední taková pozitivní informace, která se týká změn v americké zahraniční politice, přišla z OSN na základě vyjádření stálé zástupkyně USA v OSN Haleyové, která uvedla:“ Když pohlédnete na situaci, musíte změnit priority. Naší prioritou už není sedět a soustředit se na vyhnání Asada. Naší prioritou je reálně se podívat na to, jak dát věci do pohybu a s kým spolupracovat tak, aby syrský lid skutečně pocítil změnu.“

To je mimořádně pozitivní posun v americké zahraniční politice směrem k realismu a reálné politice. Zdá se, že Rusům a Američanům by se mohlo, rukou společnou a nerozdílnou podařit, s využitím armádních sil vlády B. Asada a spojenecké koalice na straně Američanů, porazit a vymýtit Islámský stát v Sýrii.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

22:21 Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

Zprávy Bidenovy administrativy o nejhorší inflaci za čtyřicet let se změnily tolikrát, že to je až s…