Paroubek: Nehorázná hloupost, anebo provokace?

08.04.2017 15:40 | Zprávy

Je to již podruhé, co v situaci, kdy se válečné štěstí v syrské občanské válce začalo výrazně přiklánět na stranu sil prezidenta B. Asada, došlo k témuž. K nepochopitelnému útoku na nevinné civilní obyvatelstvo chemickými zbraněmi.

Paroubek: Nehorázná hloupost, anebo provokace?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

V obou případech se propagandisté Západu činili a činí, aby ukázali B. Asada jako zločince, který je zodpovědný za půl milionu mrtvých v občanské válce v Sýrii. Základní otázka ale zní: Proč by to Asad dělal? V situaci, kdy mu přeje válečné štěstí, kdy zbývá zřejmě jen několik týdnů do dobytí poslední povstalecké bašty v Idlibu, a poté už je před ním „jen“ likvidace zbytků Islámského státu na syrském území, by Asad musel být korunovaný hlupák a politický sebevrah, pokud by se touto cestou úmyslně vydal.

Představitelé Západu, včetně amerického prezidenta, se okamžitě pustili do vyšetřování na dálku. Takové vyšetřování ale nikdy nepřinese nic věrohodného… Tak nikdo nic nezjistí. A stále nebudeme vědět, proč by to ten „lump“ vlastně dělal. Asi jen proto, že je lump… Představitelé Západu, zejména Velké Británie, ale také Francie a USA, kteří jsou nejvíce zodpovědní za zauzlení vnitřního konfliktu v Sýrii a za to, že do země začali ve velkém proudit zahraniční islamisté, aby zničili sekulární režim B. Asada, si jen chtějí potvrdit svou špatnou politiku vůči Sýrii za posledních 6 let. Toto jejich potvrzení by však akceptovali jen naprostí hlupáci.

Musela by to být skutečně velmi komplikovaná konstrukce, která by dokazovala, proč by vlastně Asad útočil na civilisty chemickými zbraněmi. Aby světu ukázal sovu aroganci a to, že už ho nikdo nemůže porazit a že s ochranou Ruska je nezranitelný?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Vláda selhala, občané mají právo na moderní služby

23:08 Piráti: Vláda selhala, občané mají právo na moderní služby

Od dnešního dne platí odklad účinnosti tzv. digitální ústavy, tedy zákona o právu na digitální služb…