Paroubek: Největší projev odvahy, jakou premiér Sobotka kdy ve svém politickém životě prokázal

01.09.2014 17:50

Premiér Sobotka podobným způsobem jako slovenský premiér Fico odmítl další sankce Západu proti Rusku a vyhradil pro Českou republiku možnost případně některé odmítnout.

Paroubek: Největší projev odvahy, jakou premiér Sobotka kdy ve svém politickém životě prokázal
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Považuji Sobotkův postup za správný a za nejodvážnější krok v jeho dosavadní politické kariéře. Je krok velmi rozumný ve vztahu k českým exportérům, jimž kolotoč sankcí, které Západ rozpoutal, zkomplikoval živobytí, a další sankce Západu proti Rusku, na něž by Rusko navíc nejspíše znovu odpovědělo protisankcemi, by jim rozhodně nepomohly.

Reakce české pravice na Sobotkovo vyjádření byly hysterické, a to včetně reakce koaličních lidovců, kteří ústy P. Bělobrádka prohlásili, že: „Nechceme-li válčit, což nechceme, zbývají jen tvrdé sankce“.  Lidovci by podle mého měli buď první mlčet, anebo přistoupit k revizi církevních restitucí. Tam by se peníze na kompenzaci ztrát českých exportérů v souvislosti se sankcemi velmi snadno našly. Ale tímto směrem lidovci rozhodně nemíří… Naopak velice oceňuji loajální stanovisko A. Babiše, místopředsedy vlády a ministra financí. Situace na Ukrajině vyžaduje více reálpolitiky, a méně sankcí, které ve svém konečném důsledku poškozují více Západ než Rusko.

Základní otázkou je co sankce vůči Rusku doposud přinesly a zda změnily jeho politiku. Domnívám se, že nepřinesly nic a že běžné diplomatické jednání na nejvyšší úrovni může být mnohem účinnější. Dávám přednost politickým jednáním před nic neřešícími sankcemi, harašením nemoderními zbraněmi a strašení vojáky, kteří nejsou zrovna v nejlepší kondici.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: NS - LEV 21
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toman (Trikolóra): Chceme klidné Strakonice

22:33 Toman (Trikolóra): Chceme klidné Strakonice

„Chceme klidné Strakonice. Nechceme rozhádané město, přinášíme klid a rozvahu.“ S takovým poselstvím…