Paroubek: Nenávist do politiky nepatří

21.11.2017 9:03 | Zprávy
autor: PV

…a už vůbec ne do té vysoké. Pokud premiér Sobotka na svém twitterovém účtu napíše: „Doufám, že si příští rok zvolíme prezidenta, který bude mít státní svátek 17. listopadu rád, bude se k němu hlásit a bude ho normálně slavit s občany Česka,“ je to vážné. Je to vlastně Sobotkův politický epitaf.

Paroubek: Nenávist do politiky nepatří
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

M. Zeman určitě není anděl a určitě v minulosti sociální demokracii v desítkách případů poškodil. Ale je to prezidentský kandidát, který je nejvíce nalevo ze všech prezidentských kandidátů. Kromě toho v posledních průzkumech veřejného mínění spíše posiluje svou pozici.

Řekněme si otevřeně, že v situaci, kdy ČSSD v posledních volbách získala 7,3 % a její podpora bude v současné situaci v nemohoucnosti a bezradnosti ještě dále klesat, je velmi špatné dělat další chyby tím, že budu de facto urážet současné i bývalé voliče ČSSD, kteří stejně většinově Zemana volí. A tato Sobotkova chyba ČSSD dále oslabuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Macinka: Gesto, které překračuje hranice běžné diplomacie

13:05 Ministr Macinka: Gesto, které překračuje hranice běžné diplomacie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání se spolkovým ministrem zahraničních věcí Jo…