Paroubek: Podezřelá rychlost Městského soudu v Praze

8. 4. 2016 18:22

V naší zemi je obvyklé, že účastníci soudních řízení čekají po vynesení rozsudku vždy několik týdnů na písemné soudní rozhodnutí, které nabývá právní moci dnem doručení.

Paroubek: Podezřelá rychlost Městského soudu v Praze
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Je to praxe tak obvyklá, že pokud je rozsudek vytvořen během několika málo dní, je to možné kvalifikovat jako vybočení z běžné praxe. Je to o to podivnější, že toto vybočení se stalo právě v situaci soudního rozhodnutí o zaplacení smluvní odměny a penalizačních úroků advokátovi Altnerovi ze strany sociální demokracie.

Vypadá to, jako kdyby byl rozsudek připraven už dopředu a jen se pro formu počkalo několik dní, aby to nevypadalo podezřele. Rozsudek sám o sobě je zcela skandální, neboť příslušenství k vysouzené odměně advokáta je vlastně více než patnáctinásobkem vysouzené odměny.

Aktivita soudu při superrychlém sepsání rozsudku je velmi podezřelá

To, že sám advokát Altner přispíval k prodlevám v jednání soudu a to, že ministerstvo spravedlnosti nedokáže řídit soudní soustavu tak, aby byla schopna vytvořit rozsudek během přiměřeně krátké doby několika měsíců nebo maximálně několika let, ale že se muselo čekat 16 let, je naprosto nehorázné a skandální. A že soud za těchto okolností dává ČSSD k zaplacení de facto svůj účet, je opravdu neuvěřitelné.

V každém případě je aktivita soudu při superrychlém sepsání rozsudku velmi podezřelá a signifikantní pro toto rozhodnutí. Řekněme si otevřeně, jen finanční kouzelník by do pondělka, kdy má ČSSD Altnerovi zaplatit, byl schopen zajistit úvěr ve výši 340 milionů korun. Ale možná, že takový kouzelník v Lidovém domě existuje. Už v pondělí se to dozvíme. Pokud se kouzelník nenajde, bude mít celá věc cca tento průběh: Altner prodá svou pohledávku vůči ČSSD za částku cca 100 – 150 milionů korun, tak aby si zajistil nedobytnost v případě úspěchu ČSSD při dovolání u Nejvyššího soudu. ČSSD tak nejspíš zbudou jen oči pro pláč…Smutná vizitka české justice.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL navrhuje změnu zákoníku práce k pravidlům home office

11:33 KDU-ČSL navrhuje změnu zákoníku práce k pravidlům home office

KDU-ČSL se rozhodla zareagovat na aktuální situaci návrhem novely zákoníku práce, v níž definuje pře…